INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FAZA GRUPELOR

Lazăr şi Boloni sînt lideri în grupa A. Marica a fost înlocuit după 58 de minute

Articol de GSP - Publicat joi, 03 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 03 noiembrie 2011 23:39

UPDATE // Marica a început ca titular întîlnirea cu AEK Larnaca, primul meci după cel cu Steaua (0-0). La pauză, nici una dintre echipe nu a reuşit să treacă în avantaj şi scorul a rămas 0-0. Atacantul român a ieşit în minutul 58, înlocuit de Farfan.

Marcator al unui gol în tur, fostul rapidist Costin Lazăr a fost integralist în echipa lui PAOK Salonic în meciul cu Shamrock Rovers, din runda a patra a fazei grupelor din Europa League.

Un alt fost rapidist, brazilianul Spadacio, nu a fost nici măcar pe banca de rezervă, fiind lăsat în afara lotului de Loţi Boloni. Shamrock Rovers - PAOK s-a terminat 1-3

Echipa de start a lui PAOK: Chalkis - Etto, Cirillo, Malezas, Lino - Arias, Lazăr - Georgiadis, Fotakis, Vieirinha - Salpingidis

Clasament grupa A:
1. PAOK Salonic  4m    7-4    8pct
2. Rubin Kazan  4m    6-3    7pct
3. Tottenham   4m    4-2   7pct
4. Sahmrock Rovers  4m    3-11   0pct

De asemenea, fundaşul român Radu Ştefan a jucat tot meciul în echipa lui Lazio pentru meciul de pe teren propriu cu FC Zurich. Lazio - FC Zurich s-a terminat 1-0

Echipa de start a lui Lazio: Marchetti - Zauri, Diakite, Andre Dias, Radu - Lulici, Cana, Ledesma, Sculli -  Klose, Rocchi.