INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LUDOGORETS - TNS 5-0

LUDOGOREȚ - TNS 5-0 // VIDEO Claudiu Keșeru și Cosmin Moți au marcat în preliminariile Europa League

Articol de GSP - Publicat joi, 08 august 2019 22:14

Ludogoreț a câștigat prima manșă din turul III preliminar al Europa League, contra galezilor de la The New Saints, scor 5-0. Claudiu Keșeru (32 de ani) și Cosmin Moți (34 de ani) au marcat ultimele două goluri.

Eliminată din preliminariile Ligii Campionilor de Ferencvaros, campioana Bulgariei mergea ceas în Europa League. Play-off-ul EL a devenit o simplă formalitate după victoria de astăzi.

Cosmin Moți și Claudiu Keșeru au fost integraliști, în timp ce Dragoș Grigore a asistat la victoria colegilor lui de pe banca de rezerve. Primii doi și-au trecut numele pe lista marcatorilor în repriza secundă.

Vezi AICI VIDEO cu golurile

Keșeru a punctat în minutul 65 cu o execuție ușoară, din 6 metri, după o pasă ideală venită de la olandezul Jody Lukoki. Moți a închis tabela în minutul 76. A ratat o lovitură de la 11 metri, dar a fost atent pe respingere.

Vezi și:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

CRAIOVA - AEK ATENA 0-2 // „Leuții” n-au fost suficienți! Grecii, mai buni decât oltenii pe „Ion Oblemenco”

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”