INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  MARSEILLE - GALATASARAY

Marseille - Galatasaray, întrerupt în finalul primei reprize » Cicâldău și Moruțan, martori la haosul de pe Velodrome!

Partida dintre Marseille și Galatasaray, din grupa E de Europa League, a fost întreruptă timp de 5 minute în finalul primei reprize, la scorul de 0-0, din cauza torțelor aruncate de fanii turci. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 30 septembrie 2021 23:05 / Actualizat joi, 30 septembrie 2021 23:20

Forțelor de ordine au fost în alertă pe durata întregii zile. Ultrașii lui Galatasaray au făcut deplasare în număr mare în Franța, iar în minutul 40 al meciului din Europa League s-au dat în spectacol.

Incidente în Marseille - Galatasaray

Sectorul fanilor turci era despărțit de cel al francezilor de un tunel care duce spre parcarea stadionului. Distanța dintre cele două facțiuni era una mică, sub 10 metri. Turcii au aruncat torțe în adversari. Unele au ajuns pe culoarul despărțitor. A fost nevoie de intervenția rapidă a pompierilor.

Meciul a fost întrerupt timp de 5 minute, perioadă în care jandarmii au îndepărtat cele două tabere. Au creat o zonă tampon, astfel încât incidentele să nu se repete.

Cicâldău și Moruțan, martori la incidentele din Marseille - Galatasaray

Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan au fost trimiși de Fatih Terim încă din primul minut al meciului cu Marseille. Cei doi au profitat de pauză și au mers la bancă, unde au primit noi indicații din partea antrenorului turc.

VIDEO Incidente pe Stade Velodrome, la disputa dintre Marseille și Galatasaray

Singura nemulțumire a lui Petrescu, după CFR - Randers: „Am lucrat faza asta de 10 ori azi-dimineață!”

Barcelona pregătește surpriza! Jurgen Klopp dorit pe Camp Nou în locul lui Koeman