INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  MLADA BOLESLAV - FCSB 0-1

MLADA BOLESLAV - FCSB 0-1 // Ionuț Panțâru, modest după ce a marcat golul victoriei: „Nu sunt erou”

Articol de GSP - Publicat joi, 15 august 2019 22:13

FCSB s-a calificat în play-off-ul Europa League, după victoria obținută în Cehia, 1-0 cu Mlada Boleslav. În tur, scorul fusese 0-0.

• FCSB va juca în play-off-ul Europa League cu Vitória Guimaraes SC (Portugalia), care a trecut de Ventspils (Letonia), 9-0 la general;
  • Meciurile vor avea loc pe 22 august, la Giurgiu, și pe 29 august, în Portugalia;

Ionuț Panțâru, fundașul stânga care a marcat golul victoriei în minutul 90+1, a vorbit despre calificare și a spus că nu se consideră erou.

„Este cel mai important gol de până acum. Sper să fie și altele. Mă bucur că am înscris și că am câștigat. Nu mă așteptam să înscriu. Eu, când intru pe teren, încerc să-mi fac treaba cât mai bine.

Nu mă consider erou. Toți am muncit și am jucat bine. Toți suntem eroi. Important este că am câștigat. Cred că am dominat parțial jocul. Normal că avem șanse de calificare cu Guimaraes”, a declarat Panțâru la Pro X.

Florinel Coman: „A fost greu până la cartonașul roșu”

Florinel Coman a vorbit și el despre calificare și despre dubla cu Vitoria Guimaraes.

A fost un meci foarte greu până acel cartonaș roșu. Mlada a început foarte bine, dar am trecut peste bara din start. Da, am avut emoții, dar am trecut cu bine. Suntem mulțumiț de joc. Am reușit să câștigăm pe un teren foarte greu. Din fericire, a adus Panțâru victoria”, a adăugat atacantul.