EUROPA LEAGUE    •   OPTIMILE EUROPA LEAGUE

„OPTIMILE” EUROPA LEAGUE // VIDEO+FOTO » Seară spectaculoasă în Europa League: Arsenal învinsă clar de Rennes, Sevilla, egal acasă cu Sparta » Toate rezultatele

Europa League // FOTO: Reuters +29 FOTO
Europa League // FOTO: Reuters

Joi, 07 Martie

Joi s-au disputat meciurile din manșa tur a „optimilor” Europa League. Retururile vor avea loc pe 14 martie.

Surpriza serii a oferit-o Rennes. Conduși de Arsenal din minutul 4, francezii au revenit și s-au impus cu 3-1 pe teren propriu.

O altă surpriză a fost oferită de Slavia Praga, care, fără Alexandru Băluță în lot, a terminat la egalitate, 2-2 pe terenul Sevillei. Andaluzii au condus cu 1-0 și 2-1, dar cehii au avut puterea să revină de fiecare dată.

Chelsea, 3-0 cu Dinamo Kiev, Napoli, 3-0 cu Salzburg, și Valencia, 2-1 cu Krasnodar, au avut o seară ușoară și au rezolvat meciurile încă de la pauză.

Chelsea - Dinamo Kiev 3-0
au marcaT: pedro 18, wILLIAN 65, Hudson-Odoi 90

Meciul a fost live TEXT AICI

Vezi AICI VIDEO

Chelsea: Kepa - Zappacosta, D. Luiz, Christensen, M. Alonso - Barkley, Jorginho, Kovacic - Willian, Giroud, Pedro
Antrenor: Maurizio Sarri

Dinamo Kiev: Boyko - Kedziora, Burda, Shabanov, Mykolenko - Sydorchuk, Shepelev - Tsygankov, Shaparenko, Buyalskyy - Rusyn
Antrenor: Aleksandr Khatskevich

Napoli - Salzburg 3-0
Au MARCAT: MILIK 9, fabian ruiz 18, Onguene 58-ag

Meciul a fost live TEXT AICI

Vezi AICI VIDEO

Napoli: Meret - Hysaj, Maksimovic, Koulibaly, Rui - Callejon, Allan, Ruiz, Zielinski - Milik, Mertens
Antrenor: Carlo Ancelotti

Salzburg: Walke - Lainer, Ramalho, Onguene, Ulmer - Junuzovic, Samassekou, Wolf, Schlager- Dabbur, Daka
Antrenor: Marco Rose

Valencia - Krasnodar 2-1
Au marcat: Rodrigo 12, 23/ Claesson 63

Meciul a fost live TEXT AICI

Vezi AICI VIDEO

Valencia: Neto - Piccini, Gabriel, Diakhaby, Latorre - Soler, Coquelin, Parejo, Guedes - Rodrigo, Gameiro
Antrenor: Marcelino Garcia Toral

Krasnodar: Safonov - Petrov, Martynovich, Spajic, Ramirez - Gazinskiy, Kabore, Olsson - Wanderson, Claesson, Stotsky
Antrenor: Oleg Fomenko

Rennes - Arsenal  3-1
AU marcat: Bourigeaud 42, Koscielny65-AG, sARR 89/iWOBI 2
Eliminat: sokratis 41

Meciul a fost live TEXT AICI

Vezi AICI VIDEO

Rennes: Koubek - Zeffane, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, Andre, Grenier, Sarr - Hunou, Ben Arfa
Antrenor: Julien Stephan

Arsenal: Cech - Mustafi, Sokratis, Koscielny, Monreal - Torreira, Xhaka - Mkhitaryan, Ozil, Iwobi - Aubameyang
Antrenor: Unai Emery

Frankfurt - Inter 0-0

Meciul a fost live TEXT AICI

Frankurt: Trapp - Hasebe, Hinteregger, N'Dicka - Da Costa, Rode, Fernandes, Kostic - Gracinovic - Haller, Jovic
Antrenor: Adi Hutter

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, De Vrij, Skrinia, Asamoah - Vecino, Brozovic - Borja Valero - Politano, Martinez, Perisic
Antrenor: Luciano Spalletti

Sevilla - Slavia Praga 2-2
Au marcat: Ben yedder 1, munir 28/ Stoch 25, kral 39

Meciul a fost live TEXT AICI

Vezi AICI VIDEO

Sevilla: Vaclik - Mercado, Kjaer, Gomez - Navas, Sarabia, Banega, Rog, Wober - Ben Yedder, Munir
Antrenor: Pablo Machin

Slavia Praga: Kolar - Coufal, Deli, Kudela, Boril - Stoch, Kral, Traore, Soucek, Zmrhal - Masopust
Antrenor: Jindrich Trpisovsky

Dinamo Zagreb - Benfica 1-0
A MARCAT: pETOKOVIC 36-PEN.

Meciul a fost live TEXT AICI

Vezi AICI VIDEO

Dinamo Zagreb: Livakovic - Stojanovic, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac - Sunjic, Gojak - Orsic, Dani Olmo, Kadzior - Petkovic
Antrenor: Rene Poms

Benfica: Vlachodimos - Corchia, Dias, Ferro, A. Grimaldo - Fernandes, Luis, Gabriel, Krovinovic - Seferovic, Joao Felix
Antrenor: Bruno Lage

Zenit - Villarreal 1-3
Au marcat:  Azmoun 35/ iborra 33, Moreno 64, mORALES 71

Meciul a fost live TEXT AICI

Vezi AICI VIDEO

Zenit: Lunev - Smolnikov, Ivanovic, Rakitsky, Kuzyayev - Mak, Ozdoev, Barrios, Driussi - Dzyuba, Azmoun
Antrenor: Sergey Semak

Villarreal: Fernandez - Llambrich, Alvaro, Ruiz, Jaume - Mori - Chukwueze, Morlanes, Iborra, Fornals - Moreno
Antrenor: Javier Calleja Revilla

Comentarii (14)

fanucraiova48  •  08 Martie 2019, 08:36
Postat de Gigel Borcanel pe 08 Martie 2019, 02:48

Bravo, meseriaşilor: pentru voi Sparta şi Slavia e cam acelaşi lucru.

Daca privesti din punctul lor de vedere da , pentru ça tertecutza lor suna a gol

fanucraiova48  •  08 Martie 2019, 07:41

Bravo bre pentru voi ça Valencia a batut cu 2-1 a fost meci usor si gata sunt calificati Multe va mai lipsesc la tertecutza Care sunteti prin redactia gsp

Gigel Borcanel  •  08 Martie 2019, 02:48

Bravo, meseriaşilor: pentru voi Sparta şi Slavia e cam acelaşi lucru.

Vezi toate comentariile (14)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
16:30 Baschet M

Steaua - CSM CSU Oradea

Digi 3
17:00 Tenis, WTA

Turneul din Miami

Digi 2
18:15 Baschet M

Dinamo - CS SCM Timișoara

Digi 3
20:00 Baschet M

BCMU Pitești - U-BT Cluj Napoca

Digi 3
22:00 Baschet M

Real Madrid - Olimpia Milan

Digi 3
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 09.03.19
20:15
CFR Cluj
Tucudean 1, Djokovic 57, Deac 90
3
Sepsi OSK
Vasvari 48
1
Du 10.03.19
20:30
CSU Craiova
Koljic 18
1
Astra Giurgiu
0
Lu 11.03.19
20:30
FCSB
Coman 40
1
Viitorul
Calcan 15, Hagi 65
2


Play-out
Vi 08.03.19
20:30
Dinamo
Nistor 24, Montini 90
2
Călărași
0
Sa 09.03.19
13:00
Hermannstadt
0
Gaz Metan
Larie 6, Rondon 90
2
Du 10.03.19
17:30
Poli Iași
0
FC Voluntari
Laidouni 8, Laidouni 78
2
Lu 11.03.19
17:30
FC Botoșani
0
Chiajna
0