INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  SPARTA PRAGA - FC VASLUI, JOI, 21:00, DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Porumboiu îşi pune în gardă jucătorii: "Este vital să marcăm la Praga"

Adrian Porumboiu

Articol de GSP - Publicat marti, 23 august 2011 00:00 / Actualizat marti, 23 august 2011 22:09

Finanţatorul formaţiei FC Vaslui, Adrian Porumboiu, consideră că este vital ca echipa moldavă să marcheze în meciul retur cu Sparta Praga, din play-off-ul Ligii Europa, dacă doreşte să se califice în grupele competiţiei.

"Este vital să marcăm în deplasare pentru că, dacă nu o facem, nu ne calificăm. Nu ne interesează scorul, important este să fie unul de calificare. Desigur, 2-0 este un scor periculos pentru că poţi primi un gol în primele zece minute, iar apoi este timp suficient ca să te egaleze şi să intre meciul în prelungiri", a declarat Adrian Porumboiu, scrie Mediafax.

FC Vaslui va întîlni joi (ora 21:00, DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO), în deplasare, formaţia cehă Sparta Praga, în meciul retur al play-off-ul Ligii Europa, după ce, în meciul tur, formaţia moldavă a cîştigat cu scorul de 2-0.