INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  PLAY-OFF EUROPA LEAGUE

Toate rezultatele din play-off-ul Europa League! Ianis Hagi și Rangers au trecut de Galatasaray + Milan, calificare dramatică la penalty-uri

Articol de GSP - Publicat joi, 01 octombrie 2020 19:45 / Actualizat vineri, 02 octombrie 2020 01:10

Joi s-au jucat 21 de partide din play-off-ul Europa League și s-au stabilit ultimele echipe calificate în grupele celei de-a doua competiții europene.

• Tragerea la sorți pentru grupe va avea loc vineri, 2 octombrie, de la ora 14:00, liveTEXT pe GSP.ro

Rangers a eliminat-o pa Galatasaray, 2-1, cu Ianis Hagi pe teren timp de 78 de minute. Mijlocașul român a dat pasa de gol pentru reușita de 1-0 lui Arfield. Tottenham a făcut scorul serii, 7- 2 cu Maccabi Haifa.

Ludogoreț, cu Moți și Claudiu Keșeru pe teren, a trecut de Dynamo Brest, 2-0. Atacantul român a jucat 71 de minute și a dat o pasă de gol. Sporting Lisabona a pierdut surprinzător pe teren propriu, 1-4 cu Lask Linz.

Dramatism la Rio Ave - AC Milan

AC Milan s-a calificat dramatic, la penalty-uri cu Rio Ave. După 90 de minute scorul a fost egal, 1-1, iar în prelungiri portughezii au condus cu 2-1. Milan a egalat în minutul 120, prin Calhanoglu, din penalty. La loviturile de departajare a fost dramatism total.

Milanezii s-au calificat după 24 de lovituri de la 11 metri, scor 9-8. Portughezii au ratat de trei ori șansa de a câștiga meciul, ratând mereu penalty-ul decisiv.

Vezi AICI toate rezultatele din Europa League

Tragerea la sorți pentru grupe va avea loc vineri, 2 octombrie, de la ora 14:00.