INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  UDINESE - ATLETICO MADRID 2-0

VIDEO Echipa lui Torje s-a impus şi în faţa lui Atletico Madrid

Echipa lui Torje trece printr-o perioadă foarte bună

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 octombrie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 21 octombrie 2011 13:58

În cel mai important meci al etapei din Europa League, Udinse a dispus cu 2-0 de Atletico Madrid. Victoria italienilor a fost obţinută prin două goluri marcate în ultimele cinci minute de joc!

După forma bună arătată în Serie A, Udinese continuă să defileze şi în Europa. Meciul de aseară a fost decis de reuşita lui Benatia, jucător care a deschis scorul în minutul 88 şi de golul lui Floro Flores din prelungirile partidei.

Gabriel Torje nu a fost inclus în lotul pentru acest meci pentru că nu are drept de joc în Europa League, după ce a evoluat pentru Dinamo în meciurile din preliminarii.