INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  VILLARREAL - MANCHESTER UNITED

Villarreal riscă să fie amendată după finala Europa League! Ce au făcut jucătorii lui Unai Emery

Villarreal riscă să fie amendată pentru că a întârziat la finala Europa League // FOTO: Guliver/GettyImages +46   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 27 mai 2021 00:06 / Actualizat joi, 27 mai 2021 01:08

Villarreal a câștigat Europa League, 1-1 în timpul regulamentar și 11-10 la penalty-uri cu Manchester United, însă riscă să fie amendată de UEFA.

După prima repriză, Villarreal se afla în avantaj, grație golului marcat în minutul 29 Gerard Moreno, iar la pauză antrenorul Unai Emery și-a ținut mai mult timp jucătorii la vestiare.

Villarreal câștigă în premieră Europa League! Finală dramatică decisă la penalty-uri: De Gea a ratat lovitura decisivă
finala EL

Villarreal riscă să fie amendată pentru că a întârziat în finala Europa League

Catalanii de la Sport notează că Villarreal ar putea primi o amendă pentru că după pauză a stat mai mult la vestiare decât permite regulamentul. Din cauza spaniolilor, startul reprizei secunde a fost dat mai târziu decât era programat.

.Astfel, Villarreal riscă să fie amendată din nou în acest sezon, pentru același motiv. Jucătorii „Submarinului galben” au întârziat la începutul meciului cu Dinamo Zagreb,  din sferturi, iar echipa a primit o amendă de 100.000 de euro.