INTERNATIONAL  »  INEDIT  »  ACUZAŢII

Fani reţinuţi

Articol de - Publicat duminica, 10 august 2008 00:00

19 suporteri ai Stelei sînt cercetaţi de Poliţia din Iaşi, sub acuzaţia că ar fi sustras 50 de milioane dintr-o benzinărie


Incidente în noaptea de vineri spre sîmbătă, pe drumul de întoarcere al galeriei Stelei spre Bucureşti. La finalul partidei cu Poli Iaşi (2-0), fanii roş-albaştrilor au plecat spre Capitală cu microbuzele.

Ajunşi în dreptul localităţii Ciorteşti, ultraşii s-au oprit pentru cîteva minute la o benzinărie. Unul dintre ei a profitat de neatenţia vînzătorului şi a sustras o sumă de bani. "Mi-au furat 4.850 de lei. Benzinăria era prevăzută cu camere de supraveghere, însă nu mai aveam spaţiu de memorie pe calculator ca să salvăm imaginile!", a declarat angajatul Petrom.

Imediat după ce suporterii s-au urcat în microbuze şi au plecat, acesta a anunţat Poliţia. Fanii au fost opriţi apoi pe traseu. Cercetînd microbuzele, echipajele Poliţiei au găsit într-unul dintre acestea 3.400 de lei ascunşi. "Un tînăr de 21 de ani este suspect. Foarte probabil i se va da drumul, însă va fi cercetat în stare de libertate", au declarat surse din Poliţia Iaşi.

"Nu au fost membri ai galeriei, doar nişte puşti care nu fac parte din galerie. Adevăraţii suporteri chiar au dorit să-i pedepsească pe infractori"
Un şef al galeriei Stelei

19 suporteri ai Stelei sînt cercetaţi de Poliţia din Iaşi, sub acuzaţia că ar fi sustras 50 de milioane dintr-o benzinărie

Incidente în noaptea de vineri spre sîmbătă, pe drumul de întoarcere al galeriei Stelei spre Bucureşti. La finalul partidei cu Poli Iaşi (2-0), fanii roş-albaştrilor au plecat spre Capitală cu microbuzele.

Ajunşi în dreptul localităţii Ciorteşti, ultraşii s-au oprit pentru cîteva minute la o benzinărie. Unul dintre ei a profitat de neatenţia vînzătorului şi a sustras o sumă de bani. "Mi-au furat 4.850 de lei. Benzinăria era prevăzută cu camere de supraveghere, însă nu mai aveam spaţiu de memorie pe calculator ca să salvăm imaginile!", a declarat angajatul Petrom.

Imediat după ce suporterii s-au urcat în microbuze şi au plecat, acesta a anunţat Poliţia. Fanii au fost opriţi apoi pe traseu. Cercetînd microbuzele, echipajele Poliţiei au găsit într-unul dintre acestea 3.400 de lei ascunşi. "Un tînăr de 21 de ani este suspect. Foarte probabil i se va da drumul, însă va fi cercetat în stare de libertate", au declarat surse din Poliţia Iaşi.

"Nu au fost membri ai galeriei, doar nişte puşti care nu fac parte din galerie. Adevăraţii suporteri chiar au dorit să-i pedepsească pe infractori"
Un şef al galeriei Stelei

Citește și:
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (7)
 •  10 August 2008, 13:14

Insurgentii au fost....de la ei au fost, va spun sigur...

 •  10 August 2008, 13:06

red_dog, dupa comentariul facut, mai exact dupa insiruirea de grupuri de jos se vede ca nu ai nicio treaba cu stadioanele, ci doar un campion al forumurilor

 •  10 August 2008, 11:45

sTEAUA,echipa civilizatiilor!!!:))

Vezi toate comentariile (7)
Comentează