INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FRANȚA

Alertă la PSG! Neymar, schimbat în prima repriză a meciului cu Bașakșehir în urma unei accidentări

REUTERS/Tolga Bozoglu

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 octombrie 2020 20:42 / Actualizat miercuri, 28 octombrie 2020 20:48

Partida dintre Paris Saint-Germain și Instanbul Bașakșehir s-a dovedit a fi una destul de complicată pentru finalista de anul trecut a Ligii Campionilor. Neymar (28 de ani) a ieșit accidentat în minutul 27 al partidei, acuzând dureri musculare.

Chiar dacă turcii sunt considerați echipa cele mai puține șanse de calificare în faza următoare a Ligii Campionilor, partida dintre Bașakșehir și PSG s-a dovedit una destul de echilibrată în prima repriză, cu șanse mari de poartă de ambele părți. După doar 27 de minute, Neymar a acuzat dureri musculare la coapsă și a fost schimbat cu Sarabia.  PSG nu a obținut niciun punct în prima etapa a Ligii Campionilor, fiind învinsă pe teren propriu de Manchester United, scor 1-2.

Etapa viitoare, Paris Saint-Germain înfruntă o altă candidată pentru primele doua locuri din grupa H, RB Leipzig.

Cristi Gațu, totul despre blatul PSG - Steaua 5-0: „Mi-au vorbit respectuos și ne-au tras-o!”