INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - FIORENTINA, MÎINE, 21:45, PROTV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Arbitrează Cantalejo

Articol de GSP - Publicat marti, 09 decembrie 2008 00:00

Meciul va fi condus de o brigadă spaniolă, cu Luis Medina Cantalejo la centru. Italienii au amintiri frumoase cu arbitrul iberic. Din 10 partide, au pierdut numai în septembrie 2007, tot în Ligă, Fenerbahce - Inter 1-0. În rest, 6 victorii şi 3 remize. Cu Cantalejo, Fiorentina a cîştigat în primăvară (2-0) la Eindhoven, în "sferturile" Cupei UEFA. Şi Stelei i-a mers bine cu spaniolul, :) care în 2006 a oficiat la returul "sfertului" cu Rapid (0-0), tot în C2. Ibericul ne-a fluierat însă şi la jocul România - Olanda 0-2, în preliminariile CM 2006. (Daniel Scorpie).