LIGA CAMPIONILOR  ·  BARCELONA - LIVERPOOL 3-0

BARCELONA - LIVERPOOL 3-0 // VIDEO+FOTO Messi a cerut penalty în prima repriză, dar arbitrul nici nu l-a băgat în seamă » Verdictul tranșant al lui Ion Crăciunescu

Hențul lui Matip a rămas fără urmări, arbitrul a lăsat jocul să continue // FOTO: Reuters +6 FOTO

Joi, 02 Mai

Barcelona a învins-o pe Liverpool cu 3-0 în turul semifinalei din Liga Campionilor, asigurându-și în mare parte calificarea în finală.

Totuși, catalanii au fost dezavantajați de arbitrul olandez Bjorn Kuipers pe parcursul primei reprize, când, în minutul 14, la scorul de 0-0, Messi a solicitat penalty după ce mingea l-a lovit în mână pe Joel Matip, fundașul englezilor.

Arbitrul a lăsat însă jocul să continue, spre nemulțumirea lui Messi, care a solicitat pe un ton vehement intervenția VAR.

La finalul meciului, într-o intervenție avută la TV Digi Sport, fostul arbitru Ion Crăciunescu nu a stat pe gânduri și a oferit un răspuns categoric: „Barcelona ar fi trebuit să primească penalty!”.

VIDEO cu golurile și cele mai tari faze

Citește AICI cronica meciului Barcelona - Liverpool 3-0!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Cosmin şi-a sunat mama, după ce şi-a ucis iubita. Ce a zis femeia, care e plecată în Spania, în concediu