Comentarii (12)
fibra
fibra  •  02 Mai 2019, 09:13

Se baga in seama si asa-zisii ziaristi dar care habar nu au de sport,ci numai de can-can si scandal. Sa spui o asemenea enormitate cu "ridiculizat" cand trei sferturi din meci Liverpool a dominat fizic,ori esti nepriceput,ori rau intentionat. Numai ca Liverpool a ratat 3-4 oportunitati,iar Barca il are pe Messi.

vendredi13
vendredi13  •  02 Mai 2019, 08:14

Se uită vreun cancan-ist la meciuri? Nici ziarul de casă al Barcelonei nu o dă cu "ridiculizat" şi "demolat". La şcoală, băbăieţi, să vă îmbogățiți vocabularul.

eugen555
eugen555  •  02 Mai 2019, 05:29

Sunt fan Barca dar e prostie sa spui ca i- au ridiculizat pe Liverpool...chiar ai vazut meciul,dle ziarist?....Liverpool a dominat bucati bune de timp,a jucat fotbal....dar voi puneti titluri pompoase ca atat va duce capul!off,offf:)))

1319238838149008
Serban Radu  •  02 Mai 2019, 06:30
Postat de eugen555 pe 02 Mai 2019, 05:29

Perfect adevarat. Poate un 4-2 era mai aproape de adevar !

mplttev
mplttev  •  02 Mai 2019, 21:34
Postat de supereduardo10 pe 02 Mai 2019, 10:32

Urat este fotbalul uneori si ciudat..sa domini in halul ala Barcelona si sai iei 3-0 e chiar un scor penibil, sunt momente cand urasc acest sport! Messi nu a miscat mai tot meciul..a dat un gol ca s-a lovit pur si simplu mingea de el si unul dintr-o executie magnifica. Asta nu-i sterge din merite sau ca nu ar fi cel mai bun din lume dar ar trebui totusi sa spunem adevarul..aseara Barcelona a jucat mizerabil departe de ce stiam noi. Este adevarat ca au fost meciuri in trecut cand Brca domina copios dar lua bataie..totusi sa dai 3 goluri fara sa primesti unul dupa cum s-a jucat este nedrept . Pentru curajul de a atacat non stop de a juca deschis pt fotbal voi tine cu Liverpool . Si intradevar nu este toul jucat sa nu uitam ca Liverpool a intors Milanul de la 3-0 la pauza intr-o finala de UCL !!!

Ești superficial în tratarea golului 2. Faza a fost începută de Messi care a plecat cu mingea de la 40 de metri urmărit de 4 englezi furioși, apoi același Messi reușește să-i dea o pasă filtrantă lui Sergio Roberto care împinge mingea în cădere la Suarez, canibalul ia bara la țintă de unde revine mingea la Messi care o bagă în poartă. Contribuția majoră la acest gol o are tot Messi.

t0ni
t0ni  •  02 Mai 2019, 12:14
Postat de t0ni pe 02 Mai 2019, 12:13

Asta se numeste realism si de asta duce lipsa fotbalul romanesc inainte de a judeca unele erori ale echipelor mari din fotbal! Daca englezii au facut un pas gresit au fost altii buni in trecut si vor mai fi si altii in viitor pentru ambele echipe protagoniste ale acestei finale. Daca e sa facem o retrospectiva a fotbalului romanesc din ultimii ani, rezulta trista concluzie ca exista o lipsa de realism acut!

...scuze, in aceasta semifinala. :-)

t0ni
t0ni  •  02 Mai 2019, 12:13

badeadorian
badeadorian  •  02 Mai 2019, 11:38

Nu este chiar asa , poate o perceptie gresita a jocului sau poate simpatia fata de cormorani sa te faca sa zugravesti meciul in asa mod . Statistica arata un meci echilibrat ; posesia 48/52 , ocazii de gol 11/14 , pase efectuate 545/593 , cornere 3/5 .... Barca a ales sa se apere cat mai bine pentru a nu primi gol acasa si sa exploateze la maxim contraatacurile pe spatii libere . Liverpool s-a aparat foarte sus si a primit 2 goluri din 2 contre si o lovitura libera magistrala. Corect era un 3-1 , bara egipteanului nedreapta iar ratarile monumentale ale Barcei in prelungiri intra in categoria ''se intampla si asa'' . Liverpool nu se califica pentru ca spaniolii sigur marcheaza iar mai mult de 4-1 nu se poate !!!

supereduardo10
supereduardo10  •  02 Mai 2019, 10:32

dinamo_forever_77
dinamo_forever_77  •  02 Mai 2019, 09:39
Postat de Andrei Vasiliu pe 02 Mai 2019, 09:29

Sunt ferm convins, ca daca, prin absurd, Gigi Becali ar fi fost factor de raspundere la Barcelona, aseara, l-ar fi scos pe Messi de pe teren inca din prima repriza sau cel mai tarziu la pauza. Aici se face diferenta intre amatorismul de strada si profesionalismul adevarat. Aici se vede cel mai clar granita dintre ceea ce trebuie sa se faca in mod responsabil, profesionist, cu oameni pregatiti, specializati pe asa ceva si specialisti in domeniul lor de activitate si ceilalti ... care sunt simpli amatori ... care canta dupa ureche, ca niste lautari oarecare ... de cartier ...

Nu poti sa compari cele doua situatii. Cine de la fcsb se poate compara cu Messi ? Cand omul inscrie la foc automat, nici nu conteaza daca se plimba pe teren pana in min 30 sau nu. Intelegem cu totii unde vrei sa ajungi, dar exemplu nu este tocmai bun. P.S. Nu aveti in lot pe cineva care sa se aproprie de Coutinho.....bine, nimeni nu are, dar omul a fost delasator aseara si a fost scos de pe teren, desi a fost cumparat cu 160.000.000 !