INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BRUGGE - CITY

VIDEO + FOTO Incidente în meciul lui Istvan Kovacs din Liga Campionilor: „Dezgustător!”

Manchester City a deschis scorul în minutul 30 al meciului cu Cercle Brugge din grupele Ligii Campionilor. Fanii belgienilor n-au primit deloc bine reușita englezilor.

Articol de GSP - Publicat marti, 19 octombrie 2021 20:47 / Actualizat marti, 19 octombrie 2021 20:47

Manchester City a deschis scorul în minutul 30 al meciului cu Brugge din grupele Ligii Campionilor. Fanii belgienilor n-au primit deloc bine reușita englezilor.

Urmărește AICI desfășurarea tuturor partidelor din grupele Ligii

După ce Joao Cancelo l-a executat pe portarul Simon Mignolet din interiorul careului, portughezul s-a bucurat aproape de o zonă populată cu suporteri ai gazdelor.

Imediat, înspre jucătorii lui Guardiola au început să fie aruncate mai multe pahare pline cu bere, informează The Sun.

Incidente în meciul lui Istvan Kovacs din Liga Campionilor: „Dezgustător!”

„Dezgustător!”, au reacționat fanii britanici pe Twitter. „Bizar”, a catalogat momentul și sursa citată.

Totuși, incidentele n-au escaladat, iar partida s-a reluat normal.

Tensiunile au început înainte de meci, când suporterii „cetățenilor” care au făcut deplasarea pe „Jan Breydel” au huiduit momentul în care belgienii au început să cânte „You’ll Never Walk Alone”, refren care se confundă și cu galeria lui Liverpool, una dintre rivalele lui Man. City din Premier League.

La acest meci, Istvan Kovacs e ajutat de o brigadă românească. La cele două linii sunt asistenții Vasile Marinescu și Ovidiu Artene, iar cel de-al patrulea oficial e Marian Barbu. În camera VAR activează italianul Paolo Valeri (arbitru) și elvețianul Fedayi San (asistent).

Istvan Kovacs a arbitrat recent meciul dintre Norvegia și Muntenegru, din grupa G a preliminariilor CM 2022, terminat 2-0. „Centralul” din Carei a mai condus un singur meci din acest sezon de Liga Campionilor, Șahtior – Inter, 0-0.

Anul trecut Istvan Kovacs a arbitrat 3 partide în Liga Campionilor, două în grupe și una în optimile competiției. Lokomotiv Moscova - Bayern Munchen 1-2 și Zenit Saint Petersburg - Borussia Dortmund 1-2 au fost partidele arbitrate în grupele competiției, în timp ce în optimi a fluierat la Bayern - Lazio, încheiat cu victoria germanilor, scor 2-1.