Comentarii (14)
engelmaschine
engelmaschine  •  09 Decembrie 2011, 04:35

sincer, as dori ca OL sa cada cu Barcelona sa poata gusta un 7-1 pe bune, cu 4 goluri Messi in 3 minute juma'. Iar pentru OM, o dubla cu Real ar fi la fix, s-ar lupta in sfarsit eroic, pentru ca la Dortmund a fost o sceneta jalnica!

dr_skit
dr_skit  •  09 Decembrie 2011, 03:23

Vad ca se discuta foarte mult de golaveraj. Dar nimeni nu pune problema in felul urmator: Real Madrid putea bate lejer pe Ajax cu 8-0 atat in tur, cat si in retur, deci, daca s-ar fi jucat 100% pe bune toate meciurile, oricum Ajax nu ar fi avut ce sa caute mai departe.

giuran
giuran  •  09 Decembrie 2011, 02:45
Postat de giuran pe 09 Decembrie 2011, 02:40

Foarte multe meciuri suspecte in aceasta toamna in competiile europene.Maribor-Brugge 3-4 dupa ce in minutul 70,Maribor avea 3-0.Tottenham-Paok 1-2,Dortmund-Marseille 2-3,dupa 2-0 la pauza pentru Dortmund si ultimele 2 goluri venite in minutele 87 si 90.Nici Basel-Manchester nu mi s-a parut un meci foarte curat,pana la urma ce sanse avea United sa castige Liga?Avea sanse mici chiar si sa treaca de optimi.Mai ales ca in afara de Apoel si ,poate,Inter,toti adversarii posibili din optimi ar fi fost foarte puternici(Barcelona,Real,Bayern).

Pe langa asta ma mai gandesc la un lucru,oricat de daruiti ar fi fost jucatorii lui Basel si oricat de multe surprize poate oferi fotbalul,totusi,diferenta dintre Manchester United si Basel este una colosala,este aproape imposibil ca intr-un meci decisiv de calificare Manchester sa fie infranta de o echipa net inferioara.