INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FCSB - VIKTORIA PLZEN, MARȚI, 20:30, PROTV, GSP.RO

Ce spune Dică înainte de meciul cu Plzen » Unde sunt cehii periculoși și pe ce a pus accent la antrenament

Articol de GSP - Publicat luni, 24 iulie 2017 11:59

Nicolae Dică, antrenorul celor de la FCSB, a susținut o conferință de presă și a vorbit despre meciul cu Viktoria Plezen, din turul III din preliminariile UEFA Champions League.

"Mâine ne așteaptă o partidă foarte importantă, pentru mine și pentru club. Avem o dublă foarte grea. Ne așteaptă un adversar dificil. Am urmărit ultimele 5 meciuri. Este o echipă organizată foarte bine, agresivă, iar jucătorii de la mijloc și din atac au calitate și pot face diferența, mai ales pe benzi.

Consider că băieții vor fi pregătiți la ora meciului. Îmi doresc să câștig. Dacă nu vom primi gol, va fi și mai bine.Sper să reușesc calificarea în play-off-ul Champions League. Am ratat de două ori în calitate de antrenor secund. Îmi doresc ca fanii să fie alături de noi și să ne încurajeze.

Da, au fost mici greșeli în apărare. Este foarte greu să reușești ca adversarul să nu aibă ocazii. Am lucrat fazele fixe pentru că trebuie să avem concentrare, mai ales mâine. Cei de la Plzen pun mare accent pe fazele fixe.

Nu mai există nicio dilemă. Știu primul 11 pentru meciul de mâine", a declarat Dică la conferința de presă.

  • FCSB - Viktoria Plzen se va juca marți, 25 iulie, de la ora 20:30. Meciul va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe ProTV

Citește și: Îl scoate din echipă pe omul de 3 puncte » Dică a stabilit primul "11" pentru meciul cu Viktoria Plzen

Citește și:
A căzut nocturna în Oțelul - Csikszereda » Panică pentru gălățeni: ce spune regulamentul
Superliga
A căzut nocturna în Oțelul - Csikszereda » Panică pentru gălățeni: ce spune regulamentul
Stupoare în arhivele Securității: marele Ștefan Kovacs a fost agentul secret „Vasile Munteanu” + „Este un tovarăș atașat colaborării”
Special
Stupoare în arhivele Securității: marele Ștefan Kovacs a fost agentul secret „Vasile Munteanu” + „Este un tovarăș atașat colaborării”
Gigi Becali, ședință de URGENȚĂ la FCSB! S-a dus peste jucători la baza de la Berceni » Declarații tari ale patronului: „Am șters toate amenzile, dar...”
Superliga
Gigi Becali, ședință de URGENȚĂ la FCSB! S-a dus peste jucători la baza de la Berceni » Declarații tari ale patronului: „Am șters toate amenzile, dar...”
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Superliga
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Profit.ro
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (6)
arsenie_b
arsenie_b  •  24 Iulie 2017, 12:31

Alibec nu e in forma, si nici nu ar avea cum sa fie din moment ce a fost mai mult accidentat in perioada de pregatire si nu a jucat in unele amicale decat putine minute sau cate o repriza. Varianta sigura e Gnohere titular in atac, chiar daca nu se coordoneaza la fel de bine cu Budescu si Teixeira cum ar fi facut-o Alibec

falci
falci  •  24 Iulie 2017, 12:26

Gnohere da gol, chiar daca intra in repriza a doua

blatistu49
blatistu49  •  24 Iulie 2017, 17:00
Postat de jullien_alphonse pe 24 Iulie 2017, 13:38

La ultimul lui gol Budescu l-a izbit ca la biliard pe Gnohere, mingea a sărit din "colţul mesei" direct în poartă.

dadaca *** cei de la RECASIdin greseala fcsb ist deplasat

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează