Alte știri din fotbal
Un puști-minune de 17 ani începe să facă furori în cantonamentul Craiovei din Austria
0
Ziua decisivă! Zeljko Kopic, așteptat la negocierile finale
1
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!
6
Real Madrid face transferul verii, pe sumă-record: Felicia Schroder, atacantul de 19 ani care uimește Europa
0
Știri din fotbal internațional
După dezastrul cu naționala Italiei, Gennaro Gattuso a fost prezentat oficial la noua echipă
0
Reacția lui Răzvan Lucescu în ziua în care Lisci a fost prezentat la PAOK: „Ăsta este marele meu regret”
0
Pregătește o „nebunie” dacă Messi va câștiga Cupa Mondială: „În zone intime”
1
Schlotterbeck, accidentat, e blocat în State » Motivul incredibil pentru care nu poate pleca acasă!
0
Lifestyle
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
Sorin Grindeanu l-a anunțat pe Nicușor Dan că PSD își asumă guvernarea
Libertatea
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Bistrițeanul care pregătea un atentat sinucigaș pentru a se „răzbuna pe ...
Libertatea
pretene' se pare nu prea intelegi din fotbalul modern, ceea ce face inter se chama antijoc........pacat de stema aia pe care o afisezi la profil.....dar iti repet.....tu nu intelegi nimik din sportul asta.....tu te bucuri la un meci bistrita - ceahlaul ,daca ai avut impresia ca aseara au fost 2 formatii pe teren,cat despre chivu...pacat ca nu exista inca o solutie pt nationala.....cu el ne ducem in cap...cand are un adversar neexperientat e mare jucator....cand da de unul in firea luim,ca aseara, nu pune bani la minge....cat despre inter....no comment ....ceea ce practica ei e nu are legatura cu sportul rege...nu mai e interul lui meazza sau ala din preistorie......asta e o consolare palida
Ii inteleg pe cei ce se mindresc cu Chivu; n-au in rest nimic in viata de care sa se agate si sa se simta si ei cineva! Dar urmariti-l in meciurile urmatoare cu atentie. Paseaza cu predilectie inapoi. Nu risca absolut nimic. Chivu ar fi trebuit sa devina functionar public si sa poarte manecute albastre. Asta nu-i fotbalist! La nationala cu el sau fara el tot una., Asa capitan, asa echipa!
alves nu i chiar 0 in aparare dar nici nu exceleaza!
daca era italian chivu il laudau de pana la cer , parerea mea ii ca o jucat bine avand in vedere ca o jucat impotriva lui roben care daca vrea sa dribleze nu exista fundas in lume pe care sa nu il faca la viteza , . parerea me ii ca chivu ii in top 5 fundasi stanga din lume ,
bravo lui Chivu nr 1 in Romania de 10 ani ...tot respect
Tot respectul pentru Chivu, jucatorul Nr.1 in Romania!!!
Pai Maicon e genul de fundas care iti ia ochii pe atac, dar defensiv acolo unde trebuie sa isi faca treaba e 0 barat, exact ca Bonfim de la steaua sau chiar si Latovlevici, oameni buni fundasul trebuie sa faca faza defensiva bine, pentru atac sunt alti jucatori, un fundas bun e ala care stie sa se apare si Alves de la barcelona ia ochii prin joc dar si el e 0 barat in aparare
Primul gol a fost gafa imensa a lui Cesar, golul 2 a lui Motta, iar celelalte 4 ocazi au venit toate de pe partea stanga a atacului lui Bayern, adica pe partea lui Maicon.
Defensiv mi s-a parut ca a facut un meci bun spre foarte bun. Cu Robben nu se descurca singur niciun fundas de pe planeta, in schimb pe Altintop l-a neutralizat complet, a venit si in centru sa acopere pe Ranocchia. In schimb, mare parte din meci Inter a trebuit sa atace ca sa recupereze si aici a fost praf.... nu poate fi comparat cu Maicon. Intotdeauna tinea mingea agonizant de mult si pe urma pasa nu era niciodata riscanta, la cel mai apropiat om, nu l-am vazut niciodata jucand asa de las.... DAR important e ce a facut in aparare, si acolo a fost OK.
Cum adica golul unu a plecat de la el? pai ce el a scapat mingia din brate? habar nu ai fobatl, majoritatea habar nu aveti va luati dupa ce scriu ziarele alea, Chivu a fost printre cei mai buni alaturi de Etoo,Lucio,Sneijder
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.