Alte știri din fotbal
Ultrașii Farului explică de ce au părăsit stadionul în minutul 15, la meciul cu Dinamo
0
5 lucruri care nu s-au văzut la TV la Farul - Dinamo » „Se întoarce Politic?”. Reacția lui Andrei Nicolescu
0
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
0
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
1
Știri din fotbal internațional
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
2
Arsenal - Manchester City, cu trofeul pe masă » „Cetățenii” s-au calificat fără emoții în finala Cupei Ligii
0
Isterie la sosirea lui N'Golo Kante la Fenerbahce!
0
Istorie în UEFA Youth League: 50.000 de oameni au venit la meciul cu Inter!
3
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Ce tablouri a pictat Ion Nicola, românul care schimba mesaje cu infractorul ...
Libertatea
Un nou indicator rutier a apărut pe șoselele din România: șoferii, ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Rusia amenință fără teamă că va ataca orice soldat NATO care va ajunge în ...
Libertatea
bebe IQ21 sau un prostalau fara speranta.
Doar ca simpla denumire nu e singurul element identitar al niciunei entitati. Si nici emblema. Daca ONU a redenumit, la presiunea Greciei, fosta Macedonie a Iugoslaviei ca FYROM, banuiesc ca nu exista niciun dubiu asupra identitatii sale. Asta asa, ca un exemplu.
Doar prostalaii din nascare si extremistii antiromani nu inteleg ca o hotarare judecatoreasca trebuie respectata
Dar voi cum ati scris titlul articolului acesta ? Mai multa atentie, domnilor, ce dumnezeu, doar sunteti ziaristi ! Portughezii au scris numele echipei : "STEAUA", asa cum a fost ea cunoscuta si iubita, nu cum vor unii s-o numeasca acum !
Portughezii au incurcat-o rau de tot, sunt in pericol de faliment! MApN cu CSA si Talpan-taliban ii dau in judecata si vor cere daune de cel putin un miliard de euro, conform evaluarii facute de SC Gigica Srl, din Ciorogarla de vale ! Justitia stramba si corupta din Romania-Absurdistan va fi parte in proces, avand in vedere ca este principala vinovata de abuzul incredibil care a dus la stergerea numelui unei societati comerciale private de la registrul comertului dupa peste 10 ani de activitate legala! O rusine, o mizerie puturoasa tipica, pe care strainii (Uefa si cluburi mari) incearca sa o neglijeze si corecteze'
Faptul ca portughezii au trecut steaua în loc de fcsb nu are nicio relevanta în privința stabilirii identității juridice a actualei echipe fcsb (fiind evident ca ei nu știu situația juridica reala a echipei romanesti). Din punct de vedere juridic, aspect extrem de important într un stat de drept (dacă vrem sa punem preț pe deciziile judecătorești, adică pe ordinea juridica/ de drept a unui stat democratic), echipa românească în cauza se numește fcsb, ci nu Steaua. Din pdv al palmaresului, putem admite, măcar sentimental (căci juridic ar exista impedimente serioase conform deciziilor judecatoresti), ca este continuatoare fostei steaua. Dar pt a înțelege o identitate juridica, putem simplifica situația, anume: chiar dacă nu ar fi existat decizia jud care decide ca actuala echipa sa nu poată purta numele steaua (a se retine ca asta decide instanta), dacă patronul echipei (Geambazi Cătălin, căci el este patronul de jure al fcsb, ci nu acest becali) ar fi decis sa schimbe voluntar numele echipei în fscb, identitatea juridica a echipei era la fel de clara, adică echipa se individualiza juridic (se numea) ca fcsb, ci nu ca steaua, acest nume fiind perimat (indiferent dacă ar fi fost sau nu continuatoarea palmaresului).
Oltenia nu e in Buda, dar a fost in 1919 cand oltenii au pus o opinca deasupra parlamentului ungar. Stii tu ceva, dar le amesteci (apropo, daca Jalabert era o anagrama la Bertalan era desteapta...). De regionalizare iti arde tie?
Chiar n-ar putea gsp.ro sa limiteze comentariile unui user pe un articol la 2 hai max 3. Au ajuns toti frustratii nevorbiti si neimpliniti aici sa faca foiletoane de dialoguri pe fluieravant... cat despre programul de meci al lui sporting... sa le trimita talpan somatie, si sa ii si dea in judecata sa le ceara X% din incasari ca folosesc brandul necuvenit. Sporting vrea sa vanda bilete, sa fie interes la meci. Cum ii cer lu becali 3 mil pe an x 11 ani sa ii ceara si lu sporting. Chiar sunt curios daca ii da talpan in judecata si p-astia. Dupa logica de pana acum asa ar trebui
Portughezii sunt ceva gen Rapid asa ca trebuie ca tabela sa arate in prima repriza 2-0 pt Steaua!
iar ai aparut bre leguma?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.