Alte știri din fotbal
Denis Drăguș, sfat de transfer chiar de la tatăl lui: „Gigi Becali îl iubește”
2
A ajuns în cantonament și a semnat cu Universitatea Craiova
2
Keita nu are acceptul justiției de a fi prezent până la finalul cantonamentului Rapidului din Austria
1
CFR Cluj i-a adus înlocuitor lui Mihai Popa: „Am închis”
0
Știri din fotbal internațional
Scandalul nevăzut din Anglia - Ghana » Superstarul englez l-a înjurat pe selecționer
0
Panama - Croația » Deschidere de scor în minutul 54
0
A comis-o și Anglia! Doar 15 minute „vii” în fața Ghanei, Mondialul continuă să ofere mari surprize
1
Roberto Martinez a dat cărțile pe față la conferința de presă: „Asta îl face unic pe Cristiano Ronaldo”
0
Lifestyle
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
Primul lider liberal care anunță că a fost exclus din PNL în urma unei ...
Libertatea
„Cernobâlul zburător“. Rusia ar fi dezvoltat prima rachetă din lume bazată ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Șoferii ar putea scăpa de amendă dacă uită actele acasă: Proiectul a fost ...
Libertatea
Da. Ți-ai pierdut vremea cu mine și nu e prima oară, după cum bine știi. În timpul ăsta puteai să-i urechezi pe 'steliștii' ăia 2 de mai jos, Voinea și Predoșanu, care nu găsesc altceva mai bun de făcut decât să-i înjure pe Balint și pe Lăcătuș - adică fix pe ăia care v-au adus Urecheata marcând la Sevilla, unde ai fost și tu prezent, din ce mi-ai povestit. Altfel, dacă ăsta s-a vrut a fi un 'mesaj de adio'... nu văd din ce motiv mi-ai mai scris după o oră pe celălalt articol. Eu unul n-am avut intenția să te supăr, însă dacă am făcut-o... e clar că am abordat greșit acea temă... care rămâne pentru mulți una sensibilă.
si eu am constatat ce stia toata lumea. deci nu trebuie sa te superi. dar cand folosesti cuvantul "voi" si mi te adresezi mie, eu nu-s pe acolo? asa ca ce dai, aia primesti. dar ce au moderatorii cu tine de ti-au impodobit mesajul cu stelute ca bradul de craciun? am fost si merg pe AN la vip 2. ce-i drept mai rar nefiind din Bucuresti.
Nu intentionez sa-mi mai pierd timpul in polemici sterile de gradinita ("ba tu, ba tu") cu tine. Repet, ti-am explicat, ti-am desenat... in rest crezi ce vrei si cat te duce intelectul. Cat despre un ipotetic meci FCSB - CSA, e evident ca pe Arena Nationala 50 de mii de stelisti vor scanda "Steaua! Steaua!" Si e la fel de evident ca in teren, in nicio clipa jucatorii echipei lui Talpan nu vor simti, nici macar ca o iluzie, ca scandarile tribunelor li se adreseaza... dimpotriva!!! Si nu-ti mai explic de ce, ca ar fi curata pierdere de vreme... P.S.: Daca ai incercat sa-ti omori timpul si lipsa de preocupari si de activitati lumesti insirand o discutie lunga si degeaba cu un oarecare pescuit pe net (asa, dupa modelul FaceBook), in parte, ai reusit...:) Mai departe insa... vorba aia: "o data vede nasul *** finutei", n-asa?!? Deci, GATA! Ramai in alea ale tale si fii sanatos cu ele cu tot!
aia nici macar nu era ceva personal, nu ti-am spus "tu, suporterule ..." pur si simplu am constatat ceea ce stiu toti! nu imi spune, nu ai fost niciodata la stadion sa ii vezi pe aia transformati in *** seminte in coltul gurii cum canta faimoasa "cine nu e cu Steauaaaa.... ***!"?!!?!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Și nu incerc să conving pe nimeni că am(sau nu) dreptate. Îmi susțin opiniile. Îmi vorbești frumos, îți vorbesc frumos. Vorbești aiurea,îți răspund pe măsură. Ăsta că să știm cum stăm.
Și U Cluj se numea Știința când a luat Cupa în 65... dar noi azi nu strigăm Știința... ci U Cluj! Oltenii scandează "Știința!" dar nu se supără nimeni... pentru că azi nu mai există vreo echipă numită Știința, cel puțin în primele 2 eșaloane. În schimb există o altă echipă Steaua, care cum spui și tu... nu e FCSB. Fanii FCSB scandează acel nume...pentru că le e rușine de numele actual al echipei lor. Iar la un meci FCSB - Steaua... ar scanda toți numele adversarei. Problema lor. N-o să mă cert cu tine pentru ce scandează ăia.
Prostovanule, tu ai jignit primul. Sau nu îți mai aduci aminte de expresia "dar nu se putea, cu cine mai tineati voi suporterii samantari fara creier?"
un gigist vorbind despre cultura altuia, asta da! nu am inteles ce legatura are cultura mea generala cu prostiile pe care le-ai insirat tu! e putin probabil ca cineva ma va opri pe strada sau ca voi participa la vreun concurs televizat si ma vor intreba daca fcsb e steaua, daca alexh este suporter infocat sau doar simpatizant si alte balarii legate de clubul lui nea Gigi! in alta ordine de idei, citeste comentariul lui balotelli si chiar tictic, sunt de bun-simt! oamenii isi exprima parerea fara sa jigneasca, fara sa incerce a convinge lumea de adevarul lor absolut pe care il detin, isi argumenteaza parerile fara a face "prostovan" pe nimeni doar pentru ca are alta parere! poate ar trebui sa fie mai multi ca ei si mai putin ca restul si atunci nimeni nu va mai detesta fcsb, cum se intampla acum!
Bre, matale o invarti si-o rasucesti aiurea, ca sa te intorci invariabil la aceeasi idee fixa de la inceputul cercului. E limpede; CSA Steaua e una si FCSB e alta! Mai departe, la fel de limpede, FCSB este fosta Steaua Bucuresti! De aici pornind, cei inteligenti inteleg totul: istoria si continuitatea, nasterea, originile si mostenirea genealogica! PUNCT! Prin urmare, suporterii FCSB au tot dreptul de a se considera stelisti, pentru ca sentimentul asta il mostenesc ei, pe buna dreptate. D-aia scandeaza "Steaua" zeci de mii in tribunele stadionului; la fel cum si oltenii scandeaza "Stiinta", desi pe teren joaca Universitatea Craiova, "Stiinta" fiind numele echipei din urma cu peste 55 de ani!!! Suporterii, de regula, au perfect inradacinate in suflete pedigree-ul echipei lor! Ti-am oferit o multime de exemple, argumente logice, sentimentale sau macar de bun simt elementar; daca nu ti-au fost suficiente, e problema ta; n-ai decat sa crezi ce vrei tu si cat te duce pe tine capul. P.S.: Inca de la inceputurile omenirii, adevarurile, realitatile, timpurile, intamplarile si faptele au fost certificate exclusiv de catre ISTORIE, niciodata n-au fost transate prin tribunale...
De unde cultură?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.