Comentarii (370)
valsword
valsword  •  25 Aprilie 2020, 19:46
Postat de cornelconasu pe 25 Aprilie 2020, 19:38

Cred că ați înnebunit cu toții ! După mintea vostră la toate partidele cineva se ducea cu banii la arbitri !!! Desteptu lu pește și cum se face că Dinamo pierde în ultimul minut la Bucuresti, gol Vialli ?! Voi nu sunteți sănătoși !

Cu siguranta ca ai dreptate,oamenii exagereaza acum.Insa din moment ce Dinu a facut toate declaratiile astea iti dai seama ca Dinamo si-a pierdut orice credibilitate in fata lumii? Cine va mai crede cu ce in momentul asta?

alenb
alenb  •  25 Aprilie 2020, 19:45

Man, acuma vroiai sa-i anuleze golul lui Vialli? Arbitrul isi facuse daroria, rosu si penalty, in rest trebuia sa joace si echipa gazda. N-am inebunit, a fost dubios arbitajul acela. La fel, in contrabalanta, nu inteleg cu ce si-a meritat olandezu cei 25 de mii de dolari pentru Dinamo- Hamburg, cand nu ne-a dar nimic concret. Arbitrajul a fost usor prietenos dar 25 de mii de dolari era enorm pentru.. nimic. Cred ca Dinu a bagat de la el suma, carausu nu deschide punga de bani, poate nici nu a livrat singur pachetu..

cornelconasu
cornelconasu  •  25 Aprilie 2020, 19:38
Postat de alenb pe 25 Aprilie 2020, 19:34

Dinamo- Sampdoria 1-1 in 1989. Carboni eliminat usor in min 10 pentru o pretinsa lovire, intr-o epoca cand pana si galbenu se dadea foarte rar. Plus penalty usor dat pentru Dinamo in prima repriza. Oare cine i fi dus valiza la arbitrii? PS Cu o zi inainte la Victoria- Dresda 1-1 arbitrul a eliminat un german din min 2 practic gratis..

alenb
alenb  •  25 Aprilie 2020, 19:34

valsword
valsword  •  25 Aprilie 2020, 19:29

Cornel Dinu:«Am vrut să văd despre câți bani era vorba și am deschis valiza. Erau toate bancnotele Europei. Franci francezi, franci elvețieni, mărci germane»"....ce se mai poate spune,nu mai sunt cuvinte:)

394966434424757
Mihai Dinu  •  25 Aprilie 2020, 19:22

Ori a luat-o rau pe aratura ori arunca cu noroi in performantele echipei si o denigreaza pentru a nu se vinde!

alenb
alenb  •  25 Aprilie 2020, 19:18
Postat de bogat pe 25 Aprilie 2020, 18:29

Dinu a luat-o pe aratura rau de tot, in dorinta de a fi in centrul atentiei spune aberatii cu care isi darama chiar si propriile performante. Umblatul la arbitrii nu e ceva surprinzator in sine, dar e evident ca nu se face niciodata in felul naiv in care ne povesteste Dinu. S-o creada mutu ca antrenorul secund al unei echipe ducea valiza cu bani unui arbitru la un meci international. Iar treaba asta se intampla ca intre lorzi, arbitrul ce primea shpaga oferea in schimb cadouri in cravate fine si inele de argint. :)))) Saracu' Dinu, pana acum macar dinamovistii il iubeau si-l considerau "legenda" acceptandu-i toate derapajele, acum a reusit sa-i faca si pe ei sa-l dispretuiasca. Si nu numai pe suporteri ci si pe fostii prieteni, elevi si colegi de echipa. Urat mai imbatranesc unii....

Dinu nu era doar antrenorul lui Dinamo, Dinu era un securist notoriu, nu este imposibil ca el sa fi avut aceasta misiune. Curioasa reactia arbitrului cand a fost sunat, in loc sa se arate uimit, sa intrebe cine e Dinu ala care pretinde ca i-a adus o geanta de bani, el simuleaza o repriza de ras si inchide telefonu’. De umblat la aribitrii straini se umbla sau macar se incerca, sunt multe meciuri internationale acasa in care au furat pentru noi, chiar si in deplasare (meciul tur de pe Anfield de ex 2 goluri anulate si penalty nedat la Rush). Eu va sugerez rezumatul Sportul -Verona din 1987 si sa-mi spuneti cum a putut arbitrul sa nu dea acel penalty asa clar pentru italieni, la 0-0.

emil1986
emil1986  •  25 Aprilie 2020, 19:18

Inca o data avem dovada ca fosta echipa a securitatii comuniste, dinamo-mimamo, a fost si este cea mai corupta echipa din Romania, ever. Si intr-un fel a fost normal, pt. ca securitatea a fost cea mai puternica instituţie din tara.

cornelconasu  •  25 Aprilie 2020, 19:15
Postat de dan677 pe 25 Aprilie 2020, 16:17

eu zic ca ajuns valiza si la meciul cu Liverpool... liverpool - dinamo https://www.youtube.com/watch?v=OnkiacjpoKM la secunda 0:21, NU a fost ofsaid la Rush... gol perfect valabil la 9:39 penalty la Rush, nu se acorda... bordeaux - dinamo https://www.youtube.com/watch?v=1Kfs7-iA2Pw la 9:41 NU a fost ofsaid .. gol perfect valabil, e mai greu insa aici sa prinzi momentul cand sa dai STOP

Dar când Dinamo dă gol cu Olympique Marseille și în timp ce mingea intra în poarta lui Bartez și Dinamo era calificată, arbitrul se întoarce cu spatele și arată centrul terenului nevalidând golul ??! Dacă tot esti cu statisticile, acolo ce a fost ?!

anti.cioban
anti.cioban  •  25 Aprilie 2020, 19:15

Ce trebuie sa intelegem noi din toata intamplarea asta este ca intre Dinu, GSP si clanul becali exista interese comune al caror rezultat este acest "articol". Un ziar independent si profesionist nu ar fi refuzat subiectul (bineinteles) dar ar fi amanat publicarea pana dupa finalizarea negocierilor dintre Negoita si spanioli.