INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL - LIVERPOOL 1-0

Emoții înainte de Barcelona - Real Madrid » Karim Benzema, accidentat contra lui Liverpool

Karim Benzema (35 de ani) a marcat golul de 1-0 în Real Madrid - Liverpool, apoi a fost schimbat din cauza unor dureri la gleznă. Madrilenii s-au calificat în „sferturile” Ligii Campionilor, 6-2 la general contra „cormoranilor”.

Articol de - Publicat joi, 16 martie 2023 00:01 / Actualizat joi, 16 martie 2023 00:01

• Manchester City, Inter, Bayern, AC Milan, Benfica, Chelsea, Real Madrid și Napoli sunt echipele calificate în sferturile de finală
  • Tot ce trebuie să știi despre Liga Campionilor
  • Tragerea la sorți pentru sferturi și semifinale are loc vineri, 17 martie, de la ora 13:00

Servit excelent de Vinicius Junior, Benzema a semnat golul victoriei lui Real Madrid, un lat din 7 metri, în poarta goală. Francezul a sărbătorit reușita, apoi pe fața lui a apărut o grimasă.

Napoli continuă sezonul istoric » S-a calificat pentru prima dată în istorie în „sferturile” Ligii Campionilor! Nici Maradona nu reușise asta
„OPTIMI”, RETUR

Karim Benzema, accidentat după golul din Real Madrid - Liverpool

Camerele l-au surprins pe Karim șchiopătând ușor și cerând îngrijiri la glzena dreaptă. A mai rezistat pe teren încă două minute, timp în care Carlo Ancelotti a pregătit schimbarea. Rodrygo a intrat în locul deținătorului Balonului de Aur.

Informațiile cu privire la intensitatea loviturii încă se lasă așteptate.

Pentru Real Madrid urmează „El Clasico”

Accidentarea le dă emoții fanilor madrileni. Duminică, de la ora 22:00, Real Madrid se deplasează pe „Camp Nou” pentru derby-ul etern cu Barcelona. Catalanii au un avans de 9 puncte în La Liga, iar o eventuală victorie ar tranșa lupta pentru titlu.

Edi Iordănescu l-a sunat pe Ianis Hagi după ce nu l-a convocat: „Acum nu mai e dispus la așa ceva!”

„Am venit la «Procesul Etapei»?” » Nicolae Dică, iritat de întrebările lui Panduru + „Asta m-a făcut să plec de la FCSB!”