Comentarii (54)
firstsisif
firstsisif  •  12 Aprilie 2018, 13:45

Benatia nu a respins mingea cu piciorul. El la lovit cu piciorul in burta pe Lucas Vazquezpe. Si de unde stiti domnule Craciunescu ca Michael Oliver nu a fost sigur cand a fluierat 11 metri? Daca a fluierat penalti inseamna ca, din punctul lui de vedere a fost. Michel Vautrot a spus sa nu va fortati norocul? Daca fluierati sau daca nu fluierati 11 metri?

spartakus.
spartakus.  •  12 Aprilie 2018, 13:14
Postat de ckhristian pe 12 Aprilie 2018, 13:10

”Il cunosc bine pe Collina. I-am fost observator la Porto - Real. A fost un arbitru excelent. Foarte, foarte bun. Dar nu e o persoana de incredere” Ion Crăciunescu" La fel si dvs. Un arbitru "bun" dar nu de incredere. Si in consecinta nici o persoana de incredere.

Sa va dea domnu in finala sa pierdeti la fel, eventual sa fie si offside.

ckhristian
ckhristian  •  12 Aprilie 2018, 13:10

spartakus.
spartakus.  •  12 Aprilie 2018, 13:01

*** toata suflarea madrileana si pe penalty-urile lor.

duffyduck
duffyduck  •  12 Aprilie 2018, 12:51

Vor fi intotdeauna interese ... mai alese financiare. Daca meciul era Real Madrid - Borussia Dortmund, da, probabil ca ar fi fost super trist. Dar Bayern, foloseste puterea financiara sa fure orice jucator din Bundesliga. Juve a capusat fotbalul italian de a facut de ras o natie intreaga. Barca a fost avantaja absolut strigator la cer anul trecut. Este absolut clar ca pentru toata industria creata in jurul fotbalului, in semifinala ar trebui sa fie echipe top 2 din Spania, Germania, Franta, Anglia, Italia, gen: Real, Barca, Man United, Liverpool, Bayern, Dortmund, PSG. Ganditi-va doar la banii invartiti in marketing, tricouri, jocuri FIFA pe PlayStation ... ganditi-va ce tricouri de club gasiti in magazin, ce jucatori sunt pe coperta jocului, ei bine, acele cluburi vor fi intotdeauna ajutate sa ajunga sus. Toti pustii stiu de CR7, Messi, Dybala, Pogba, Reus, Neuer, etc. Doar asta se vrea. Cate tricouri cu CR7 s-ar fi vandut, daca ar fi jucat si acum la Sporting?

badeadorian
badeadorian  •  12 Aprilie 2018, 12:32
Postat de Stefan Anghel pe 12 Aprilie 2018, 12:24

MAI VALERII MORARU,IA EXPLICA-NE TU CUM VA INVATA ANTRENOAREA SA DEPOSEDATI ATACANTU AFLAT FATA IN FATA CU PORTARU...HAI CA PARI INTELIGENT,CU MULTA EXPERIENTA....NU POTI BAI ARATARE SA-L OPRESTI DECAT PRIN FAULT.

Domnule fara identitate .... nu este necesar sa scrii cu "cifre mari" , aduce a urletul lui Buffon . Asta primo , secundo : poti incerca sa deposedezi un atacant aflat fata in fata cu portarul fara sa faultezi ...dar nu am tehnologia necesara pentru a desena aici . Pe teren iti pot arata . Si iti vorbesc din experienta divizie B din anii 80 . Ca jucator ( portar ) si ca arbitru . Am facut specificatie nu ca sa arat 'paun' ....

baddog26
baddog26  •  12 Aprilie 2018, 12:29
Postat de bogat pe 12 Aprilie 2018, 12:24

Craciunescu si Porumboiu bat campii cu gratie, niste frustrati amandoi, simt nevoia sa socheze, sa fie bagati in seama, au impresia ca sunt Dumnezeii arbitrajului. Sunt niste fosti arbitri buni dar care au facut destule greseli si nu numai pe cand erau activi. Sa ma lase cu vorbele lor otzarate, sa isi mai improspateze regulamentele de fotbal si sa fie mai obiectivi daca vor sa aiba inca un cuvant de spus. Asta e fault clar, nu e vorba despre forta noroc sau despre invatamintele lui Michel Vautrot catre ucenicii sai de acum 40 de ani. Este vorba despre regulament si despre evidenta: Benatia s-a dus ca un disperat pe Lucas, l-a impins discret cu mana dreapta si mai apoi i-a bagat si piciorul in fata. Era faza iminenta de gol, central, mingea putea fi controlata fara probleme daca atacantul nu era jenat. Pentru asa ceva se da penalty in orice minut al jocului. Si mie imi pare nespus de rau ca Juventus a ratat calificarea stupid, printr-un penalty in prelungiri dupa ce recuperase miraculos un 0-3 acasa. Nici nu stiu ce solutii mai avea Benatia in acel moment, Lucas era complet liber in fata portii, trebuia oprit cumva sau lasat sa preia si sa suteze la poarta in speranta ca Buffon ar fi parat. Era bine sa fi fost si o aparare mai grupata avand in vedere ca erau ultimele secunde de joc inainte de prelungiri. Asa a gresit si Dorinel cand am fost la catvea secunde de Euro2004. Asta e fotbalul, nu e singurul meci pierdut in ultimele secunde.

E clar, întotdeauna vor fi păreri in contradictoriu, nici nu cred că mai contează părerea cuiva acum, fie el avizat sau nu.Totusi, nu am nici un fel de ura față de Real dar îmi doresc să piardă în finala, nu în semifinale atenție, deci să piardă în finala după un penalty controversat la ultima faza sa ii vedem pe ei cum se simt atunci!!!

valeri_gazaev100
valeri_gazaev100  •  12 Aprilie 2018, 12:26

@ user anonim caps lock on judgement off Tu esti destept si le stii pe toate, noi toti ceilalti suntem fraierii care au vazut altceva Multumit ?

ando89
ando89  •  12 Aprilie 2018, 12:26
Postat de puigdemont. pe 12 Aprilie 2018, 12:15

Stimabile, hotia nu are granite! Arbitrul englez a acordat foarte usor aceasta lovitura de la 11 metri! De ce intotdeauna se greseste numai in favoarea lui Real Madrid la acest gen de faze?

Onorabile, Benatia nu trebuia să pornească la vânătoarea pokemonului Vasquez în minutul 93. Mai bine îl lăsa să tragă iar Buffon să demonstreze că este cel mai bun din lume... Prea vedem conspirații și hoție peste tot. Pe de altă parte, în campionatul englez nu se dădea niciodată penalty în circumstanțele acelea:)