mihai041
mihai041  •  04 Mai 2022, 15:59
Postat de coco1987 pe 04 Mai 2022, 09:52

Inainte de a lovi mingea, il loveste pe adversar, deci...E PENALTY

Nu e penalty.Ăla s-a dus direct peste portar.Nici măcar nu a încercat să îl lobeze măcar.

coco1987
coco1987  •  04 Mai 2022, 09:52
Postat de tandd pe 03 Mai 2022, 23:56

nu stiu la ce meci v-ati uitat sau mai degraba de aia tipati penalty la orice faza si tanase mai si primeste penalty-uri de tot rasul,cum sa fie penalty daca alison loveste mingea,chiar daca n-o prinde NU E PENALTY

danutmarianradu
danutmarianradu  •  04 Mai 2022, 08:53

Greșeala lui Lo Celso a fost ca nu a rămas pe loc și la intervenția sa portarul l-ar fi trântit, deci penalty și cartonaș rosu. După ce a lovit mingea,care a fost respinsă de portar, Lo Celso s-a aruncat peste portar ca și cum ar fi încercat sa evite să-l lovească și asa arbitrul nu a dat penalty. Și dacă se dădea și era 3-0 la pauza (daca-l transforma) tot Liverpool se califica asa cum au jucat a doua repriză.

chinese_democracy
chinese_democracy  •  04 Mai 2022, 08:43
Postat de bogdaniulian pe 04 Mai 2022, 08:15

acolo se da si rosu, nu doar penalty. 11 la 10 e altceva

prafete, daca s-ar fi dat penalty, nu s-ar fi dat rosu. Eu te inteleg ca ti-e ca va da Liverpool golaveraj daca ajungeti in finala (desi va opriti aici). Si apoi nimeni nu zice nimic cand a fost penalty pentru Liverpool la intrarea din repriza a doua asupra lui TAA ... ***, fani laliga si *** echipe ca real si varzelona.

bogdaniulian
bogdaniulian  •  04 Mai 2022, 08:15
Postat de carol_k pe 04 Mai 2022, 04:57

O fi fost/ n-o fi fost, ideea e ca imediat Galbenii au dat al doilea gol deci oricum s-a facut 2-0. Dupa executarea penaltiului sa nu-mi spuneti ca meciul s-ar fi desfasurat identic, "deci ar fi fost 3-0 la pauza" asa cum niste baieti slabi de inger au spus-o. Mai degraba erau fani Real si le era cam frica de baietii lui Klopp.

belane
belane  •  04 Mai 2022, 07:40

Orice s-ar spune a fost penalty se vede clar ca jucatorul lui Villarreal a ajuns primul la minge, scapase singur catre poarta lui Allison iar Allison in calitate de ultim aparator si-a asumat un risc pentru ca la acea faza avea 2 variante - sa ramana in poarta sau sa incerce sa iasa ca sa ajunga primul la minge - a ales varianta a doua unde din pacate ce si-a propus nu s-a intamplat, inevitabil neajungand la minge avea sa-l impiedice fizic pe adversar (distantele au fost f. mici, dar nu mai conteaza cum a intrat, cum a tinut mainile, daca a atins dupa mingea dupa etc, riscul de a provoca un fault si l-a asumat din momentul in care a decis sa iasa la minge, punct) - imaginati-va daca ar fi fost un fundas si nu portarul in situatia de fata s-ar fi spus c-a avut un tackling intarziat si poate ar fi primit si rosu. Cu toate asta nu inseamna ca Villarreal s-ar fi calificat garantat, poate ratau penalty-ul, poate n-ar mai fi inscris vreun alt gol etc.