INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FERENCVAROS - BARCELONA

Ferencvaros - Barcelona. VIDEO S-a întors vechiul Griezmann? Francezul a înscris cu călcâiul la Budapesta!

Griezmann a înscris cu călcâiul contra lui Ferencvaros / Captură Telekom Sport +13   FOTO
Griezmann a înscris cu călcâiul contra lui Ferencvaros / Captură Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 decembrie 2020 23:20 / Actualizat joi, 03 decembrie 2020 12:15

Barcelona merge ceas în Liga Campionilor, în ciuda problemelor cu care confruntă în La Liga. Catalanii au tranșat meciul cu Ferencvaros încă din prima repriză, în care au marcat de trei ori în poarta maghiarilor. Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-0 pentru echipa lui Ronald Koeman.

Griezmann, Braitwhaite și Dembele au înscris pentru Barcelona în primele 45 de minute ale partidei de la Budapesta, una în care Leo Messi n-a evoluat deloc, fiind menajat de Koeman. Golul lui Antoine Griezmann, cel prin care Barcelona a deschis scorul, a fost unul special.

Francezul a înscris printr-o execuție care a adus aminte de vechiul Griezmann, cel din perioada Atletico Madrid. Superstarul francez a finalizat elegant, cu călcâiul, o centrare venită de la Jordi Alba (VIDEO cu golul, AICI).

Griezmann punctase și în precedentul meci din Liga Campionilor, victoria din deplasare cu Dinamo Kiev, scor 4-0, dar și în victoria cu Osasuna din campionat (4-0).

FOTO Imagini spectaculoase din meciul Ferencvaros - Barcelona

Ferencvaros - Barcelona. foto: Guliver/Getty Images
+9 FOTO
  • Ferencvaros - Barcelona. foto: Guliver/Getty Images

Clasamentul Grupei G din Liga Campionilor:

Urmărește AICI toate meciurile serii din Liga Campionilor!

MANCHESTER UNITED - PSG. VIDEO Neymar, on fire pe Old Trafford! Gol și o „foarfecă” extraterestră

Ca la șah! Cum ar putea arăta Liga Campionilor din 2024: schimbările radicale pregătite de UEFA