INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ATLETICO - DORTMUND

FOTO Gafă uriașă la Atletico - Dortmund » Ce s-a întâmplat sub ochii lui Moldovan

Atletico Madrid a deschis scorul cu Borussia Dortmund în minutul 4, după o gafă uriașă în apărarea nemților/ foto Imago Images +13   FOTO

Articol de - Publicat miercuri, 10 aprilie 2024 22:09 / Actualizat joi, 11 aprilie 2024 09:20

Atletico Madrid a deschis scorul cu Borussia Dortmund în minutul 4, după o gafă uriașă în apărarea nemților.

Elevii lui Terzic au vrut să iasă cu pase din propriul careu, ciuda presingului făcut de Atletico. Iar Maatsen, fundașul stânga, a comis-o grav.

Gafă uriașă la Atletico - Dortmund

+9 FOTO

Maatsen a primit o pasă de la portarul Kobel și a scos mingea în centru, cu exteriorul. A pasat direct la Rodrigo de Paul, care a fost atent și a păstrat controlul balonului după ce a recuperat.

Următoarea mișcare a argentinianului a fost să tragă la poartă, și a făcut-o perfect. A marcat după ce Kobel plonjase în partea opusă.

La al 7-lea meci în Champions League în acest sezon, Rodrigo de Paul a marcat primul gol. Și a treia reușită în carieră în Liga Campionilor.

Olandezul Maatsen e la al treilea meci în UCL în acest sezon, el fiind împrumutat la Dortmund de Chelsea.

Echipele de start la Atletico Madrid - Dortmund

Atletico Madrid: Oblak - Witsel, Gimenez, Azpilicueta - Molina, Marcos Llorente, Koke, De Paul, Lino - Morata, Griezmann
Rezerve: Barrios, Correa, El Jebari, Gabriel Paulista, Gomis, Mandava, Moldovan, Niguez, Riquelme, Savic, Vermeeren.
Antrenor: Diego Simeone

Dortmund: Kobel - Maatsen, Schlotterbeck, Hummels, Ryerson - Emre Can, Sabitzer - Adeyemi, Nmecha, Sancho – Fullkrug
Rezerve: Brandt, Bynoe-Gittens, Duranville, Haller, Lotka, Meyer, Moukoko, Ozcan, Reus, Sule, Wolf.
Antrenor: Edin Terzic

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”