INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SUSPENDĂRI

Articol de GSP - Publicat marti, 03 aprilie 2018 23:00

Meciul tur din "sferturile" Ligii dintre Juventus și Real Madrid, 3-0 în minutul 81, i-a pus mari probleme turcului Cuneyt Cakir. "Centralul" a fost nevoit să scoată din buzunar mai multe cartonașe, iar Betancur și Dybala de la gazde, respectiv Sergio Ramos vor rata returul.

Bentancur a primit primul cartonașul galben, în minutul 27, și va rata meciul retur, de la Madrid. La 10 minute de la începutul reprizei secunde și Sergio Ramos a fost avertizat cu "galben" pentru un fault la marginea careului asupra lui Dybala.

În minutul 66, Dybala a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.