Comentarii (21)
ciprianbirtea
ciprianbirtea  •  25 Iunie 2021, 17:53

Ar trebui eliminate și prelumgirile. Juma' de oră de oboseală în plus și fără motiv. Ar trebui să se tteacă direct la prnalty-uri în caz de egalitate, așa cum se întâmplă în Cupa Ligii în unele țări.

ciprianbirtea  •  25 Iunie 2021, 17:51
Postat de supereduardo10 pe 25 Iunie 2021, 02:01

Este inechitabil, pentru ca prelungirile sau 11m se joaca pe terenul echipei din retur deci au un avantaj. Este incorect. Daca faci 0-0 acasa si 3-3 in deplasare, esti obligat sa joci poate cu 40k de spectatori ostili inca 60 min? sau sa bati 5 lovituri in huiduieli?

Încă 30 de minute.

gago747
gago747  •  25 Iunie 2021, 13:16
Postat de catalin.palcu pe 24 Iunie 2021, 20:47

de ce e avantajata echipa gazda in prelungiri ? dupa logica ta poate e avantajata si la 11 metri! s-a terminat cu vremurile cand aveam 'gazdari', echipe care jucau doar pe teren propriu si in deplasare faceau figuratie.

Avantajul echipei gazdă constă nu în public, ci în oboseala oaspeților datorită deplasării.

supereduardo10
supereduardo10  •  25 Iunie 2021, 02:01

polistul68
polistul68  •  24 Iunie 2021, 22:11

Se incurajeaza antijocul...echipele se vor apara, sa nu primesca gol..sau cat mai putine goluri...in conditiile de acum, daca daideai un gol in deplasare, aveai un mare avantaj...acum toti vor fi r[eocupati doar sa limiteze scorul.

romanderoman
romanderoman  •  24 Iunie 2021, 21:32

Bruges bate cu 2-0 acasă pe Real Madrid. Returul se joacă pe Bernabeu. Belgienii înscriu, dar nu mai sunt calificați la 3-1 pentru Real ! In prelungiri cine e favorită ?

catalin.palcu
catalin.palcu  •  24 Iunie 2021, 20:54

orice decizie are plusuri si minusuri, dar per total aceasta schimbare mi se pare buna. de ce daca se termina 3-3 la general, sa se califice aia care au marcat mai mult in deplasare ? ce , in deplasare ataci la porti mai mici sau joci cu un om mai putin ? hai sa dam atunci si 4 pct pt victoria in deplasare, nu 3. sau 2 pct la egal in loc de 1.

catalin.palcu  •  24 Iunie 2021, 20:47
Postat de karolboy pe 24 Iunie 2021, 20:20

Daca joci returul acasa esti avantajat sa joci prelungirile pe teren propriu.Trebuiau sa bage direct penalty .Niste incompetenti.

karolboy
karolboy  •  24 Iunie 2021, 20:20

gicab
gicab  •  24 Iunie 2021, 19:24

“ dacă este nevoie, penalty-uri de departajare. ”... expresie echivalenta cu ai loviu fa sa moara mama... in regulament spune lovituri de departajare de la 11 m nicidecum penalty-uri de departajare