Alte știri din fotbal
„Un pariu pierdut pentru Dinamo” » Dincolo de victoria cu Rapid, legenda „câinilor” reclamă: „Nicio echipă profesionistă nu face așa ceva!”
0
Dani Coman, tulburat de dispariția-șoc a echipei din România
0
Andrei Nicolescu s-a certat în direct cu Dănuț Lupu: „Nu ai cum să spui așa minciuni pe post!”
5
Ionuț Lupescu pune frână entuziasmului la Dinamo: „Au trecut doar 5 etape”
0
Știri din fotbal internațional
Alexandru Ișfan a debutat pentru noua echipă!
0
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
0
Verdictul specialiștilor înaintea dublei Universitatea Craiova - Ararat-Armenia » Ce șanse au oltenii să ajungă în grupa Europa League
0
Leo Messi, penalty ratat, Inter Miami încheie într-un dezastru!
0
Lifestyle
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
0
Bernadette Szocs s-a relaxat la piscină: „Sărutată de soare”
8
Anamaria a aflat decizia judecătorilor în procesul cu superstarul Luka Doncic: ce se întâmplă cu cele 50 de milioane de dolari
1
Vestea momentului la Timișoara: Guvernul a deblocat construirea noului stadion „Dan Păltinişanu” » Când va fi gata
7
O dronă, intrată în spațiul aerian dinspre Republica Moldova, a fost ...
Libertatea
Vacanță în Delta Dunării, pe ape la niveluri record. Guvernatorul Florin ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
„Cel mai periculos om” din Germania este pe cale să obțină un scor istoric ...
Libertatea
Nu nene, nu se intra. La 0-0 si 1-1 mergea mai departe echipa care a marcat in deplasare.
Ar trebui eliminate și prelumgirile. Juma' de oră de oboseală în plus și fără motiv. Ar trebui să se tteacă direct la prnalty-uri în caz de egalitate, așa cum se întâmplă în Cupa Ligii în unele țări.
Încă 30 de minute.
Avantajul echipei gazdă constă nu în public, ci în oboseala oaspeților datorită deplasării.
Este inechitabil, pentru ca prelungirile sau 11m se joaca pe terenul echipei din retur deci au un avantaj. Este incorect. Daca faci 0-0 acasa si 3-3 in deplasare, esti obligat sa joci poate cu 40k de spectatori ostili inca 60 min? sau sa bati 5 lovituri in huiduieli?
Se incurajeaza antijocul...echipele se vor apara, sa nu primesca gol..sau cat mai putine goluri...in conditiile de acum, daca daideai un gol in deplasare, aveai un mare avantaj...acum toti vor fi r[eocupati doar sa limiteze scorul.
Bruges bate cu 2-0 acasă pe Real Madrid. Returul se joacă pe Bernabeu. Belgienii înscriu, dar nu mai sunt calificați la 3-1 pentru Real ! In prelungiri cine e favorită ?
orice decizie are plusuri si minusuri, dar per total aceasta schimbare mi se pare buna. de ce daca se termina 3-3 la general, sa se califice aia care au marcat mai mult in deplasare ? ce , in deplasare ataci la porti mai mici sau joci cu un om mai putin ? hai sa dam atunci si 4 pct pt victoria in deplasare, nu 3. sau 2 pct la egal in loc de 1.
de ce e avantajata echipa gazda in prelungiri ? dupa logica ta poate e avantajata si la 11 metri! s-a terminat cu vremurile cand aveam 'gazdari', echipe care jucau doar pe teren propriu si in deplasare faceau figuratie.
Daca joci returul acasa esti avantajat sa joci prelungirile pe teren propriu.Trebuiau sa bage direct penalty .Niste incompetenti.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.