INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIGA CAMPIONILOR

Sebastien Haller marchează în toate porţile pe care le vede:) » Autogol şi gol în doar 3 minute!

Sebastian Haller / foto: Imago

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 februarie 2022 22:48 / Actualizat miercuri, 23 februarie 2022 23:00

Benfica Lisabona - Ajax, în „ optimile” Champions League. Atacantul oaspeților, Sebastien Haller a marcat al 11-lea gol în acest sezon de Champions League, după ce cu 3 minute înainte își dăduse autogol.

Ajax a deschis scorul rapid cu Benfica, în minutul 18 prin căpitanul Tadic. Sârbul a marcat cu un voleu superb, după o centrare perfectă a lui Mazraoui.

Atletico - Manchester United 1-1 » „Diavolii”, salvați pe final de un junior. Ronaldo inexistent!
Atletico - United 1-1

Haller, autogol și gol în 3 minute

Sebastian Haller, atacantul lui Ajax, continuă să scrie istorie, după ce a devenit singurul jucător cu 10 goluri în primele 6 meciuri de Champions League. Ivorianul a marcat în toate partidele disputate de „lăncieri” în grupe.

În minutul 26, golgeterul lui Ajax și-a marcat un autogol, după o centrare periculoasă în careul olandezilor. Haller a deviat mingea în poartă, fără să îi lase vreo șansă portarului Pasveer.

3 lungimi mai târziu, ivorianul și-a luat revanșa. A marcat pentru 2-1, ceea ce reprezintă al 11-lea său gol în acest sezon de Champions League. Haller a șutat perfect la colțul lung, cu piciorul stâng, fără să îi lase vreo șansă portarului Benficăi.

30 de milioane de euroeste cota lui Sebastian Haller, potrivit transfermarkt.com