INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CFR CLUJ

Probleme mari remarcate la CFR Cluj: „Ar fi fost o rușine! Zona centrală e dereglată”

CFR Cluj a avut nevoie de prelungiri pentru a se califica în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor. A pierdut returul cu Banja Luka, scor 0-2 (3-1 în tur), și a fost salvată de golul lui Alexandru Chipciu, din minutul 118. +3   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 iulie 2021 00:00 / Actualizat miercuri, 14 iulie 2021 00:42

Ionuț Rada (39 de ani), fostul fundaș central al lui CFR Cluj, a remarcat mai multe probleme în jocul campioanei. Acesta cere răbdare în privința lui Marius Șumudică.

Ionuț Rada, după CFR Cluj - Borac Banja Luka: „Ar fi fost o rușine”

„Ar fi fost o rușine. Ambițiile sunt mari, mai ales odată cu venirea lui Șumudică. Obiectivul lui cred că e cel puțin grupele Europa League. Nimeni nu se aștepta, dar bine că ne-am calificat.

Sunt foarte multe lucruri de pus la punct. Din ce am văzut, sunt lucruri care trebuie implementate mai bine. Zona centrală e puțin dereglată, atât la mijloc, cât și în apărare. Nu e ușor când axul central se schimbă aproape în totalitate. Nu au meciuri împreună, vin după pierderea unui trofeu, iar presiunea a crescut. E nevoie de timp,

Aș fi vrut să văd mai multă solidaritate. Prea ușor au lăsat capul jos în anumite momente. E o lecție de învățat, trebuie să lucreze și din punct de vedere al jocului, dar și al mentalității. Sper să treacă și de formația din Gibraltar”, a comentat Ionuț Rada, la „Digi Sport Special”.

Statisticile meciului, via sofascore.ro

VIDEO CFR Cluj pornește cursa pentru apărarea titlulu: primul obstacol, FCU Craiova

Jucătorii lui CFR Cluj, „taxați” de conducere după Supercupă: „M-au deranjat!”

Au fost afișate cotele la titlu în Liga 1! » Marea favorită + cum stau Dinamo, Rapid și FCU Craiova