Comentarii (21)
bicaridica
bicaridica  •  22 Februarie 2023, 13:24

Bai Jumatate, pana acum acum pescuiai articole din presa internationala, reproduse pe jumatate; mai nou, vad ca ai trecut in grupul masiv al agramaților, purtători de vesti proaste. Am vazut meciul pe un canal englez, ambii comentatori au apreciat decizia lui Kovacs de-a nu acorda penalty, Nunez a cazut teatral dupa atingerea lui Carvajal. Arbitrajul a fost foarte bun, doar haterii obosiți il contesta. Baaaa, n-ati obosit de acest mizerabil cancan cu care bombardati cititorii acestei jalnice fițuici?

brentford
brentford  •  22 Februarie 2023, 13:21
Postat de romeomocan668 pe 22 Februarie 2023, 11:40

Sa fim seriosi..daca ala e 11 m…atunci in Premier League s-ar da 11 m la fiecare doua minute.La cum au jucat aseara…Liverpool sa spuna “ Multumesc” ca au scapat asa.

Acela a fost penalty clar. Nu este o simpla impingere in careu,ci Nunez este impins in saritura,ceea ce il impiedica sa joace mingea cu capul spre (cel mai probabil) Gakpo,aflat in pozitie excelenta.

IonSaliu
IonSaliu  •  22 Februarie 2023, 13:07

Vorba lui Einstein: “Totul este relativ”. Regulamentul fotbalului (soccer) este relativ în mare măsură. Lasă foarte mult la discreția arbitrilor. În “discreţia” mea, eu am văzut faza în acest fel. Cei doi jucători s-au luptat corp la corp, folosind şi braţele. La încheierea fazei, unul din jucători a căzut, încă având braţul celuilalt jucător pe spatele său. Faza se terminase însă, cu băşica în afara terenului. NU văd de ce se plâng tocmai “Englezii”?! În EPL, sunt acțiuni mult mai dure care trec nesancţionate. De fapt, cinicii zic, în EPL NU există fault!

xclx.
xclx.  •  22 Februarie 2023, 12:37

Dacă la faza aia dai penalty, atunci nu mai are rost sa bati cornere ca toate o sa se termine cu lovitura de pedeapsa...

brujo
brujo  •  22 Februarie 2023, 12:34

Chiar 2 penalty clare, cand tot nea' fundas dreapta intinde mana in careu dupa o minge si nimic. PRAF PRAF PRAF. Si va intrebati de ce nu a arbitrat la mondial, de ce a carat doar apa arbitrilor. Uite de asta ...

andrei.f
andrei.f  •  22 Februarie 2023, 12:32

Istvan a fost trimis să arbitreze în favoarea Realului, UEFA favorizează Real. Anul trecut un olandez a defavorizat PSG și Real s-a calificat mai departe !

dinamo_forever_77
dinamo_forever_77  •  22 Februarie 2023, 11:42

Ca i-a scapat arbitrului faza de penalty la scorul de 3-2, mai este cum mai este, dar ca VAR nu a zis nimic........este mai mult decat dubios.