INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - SPARTA PRAGA, 20:45, PRO TV, GSP.RO

Jucătorii Spartei Praga se tem de Steaua: "Ei sunt favoriți, ne-au surprins în tur"

Articol de GSP - Publicat marti, 02 august 2016 17:44

Kehinde Fatai, atacantul Spartei Praga, care a jucat în România pentru Farul și Astra, consideră că Steaua e favorită în returul de mâine din turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

"E un meci greu. Va fi o partidă tare. Steaua e favorită, dar dacă dăm și noi un gol șansele devin 50-50. Îmi era dor de România.

Steaua ne-a surprins la Praga, dar suntem pregătiți pentru meciul de mâine. Sper să ne calificăm. Vă asigur că va fi un meci frumos", a declarat Fatai la venirea în România.

Steaua - Sparta Praga se va juca miercuri, de la ora 20:45, în direct la Pro tv și în format liveTEXT pe GSP.ro. În tur scorul a fost 1-1.