INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  JUVENTUS - MANCHESTER UNITED 1-2

JUVENTUS - MANCHESTER UNITED 1-2 // Golul anului Ronaldo: după 454 minute fără reușită în Ligă! Reacția lui Mourinho la conferința de presă

Articol de - Publicat joi, 08 noiembrie 2018 10:51

Juventus a pierdut pe teren propriu, 1-2 cu Manchester United, după ce a luat două goluri în ultimele 5 minute, arbitrat de românul Ovidiu Hațegan.

Așteptarea lui Cristiano s-a încheiat. Miercuri, a înscris primul său gol în Ligă pentru Juventus. Și ce execuție! O lansare ideală, de 50 de metri, a lui Bonucci finalizată splendid, cu un voleu în plin sprint.

Unul dintre cele mai frumoase goluri ale anului. Trecuseră 454 de minute de la ultima reușită a portughezului în Champions: din aprilie, când era la Real, chiar împotriva lui Juventus. "Superb gol", a comentat Mourinho.

121 de goluri a marcat Ronaldo în 156 de meciuri jucate în Champions League

"Manchester n-a creat nimic pentru a câștiga acest meci. Nu putem vorbi nici măcar de noroc, pentru că norocul se provoacă, iar acum noi le-am făcut cadou victoria. E frustrant, dezamăgitor" Cristiano Ronaldo, atacant Juventus

Vezi și: VIDEO + FOTO Mourinho, gesturi provocatoare făcute către fanii lui Juventus! O legendă a lui United l-a criticat