INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CITY - CHELSEA

FOTO Momente dramatice în City - Chelsea! De Bruyne a ieșit în lacrimi de pe teren

Kevin De Bruyne a ieșit de pe teren în minutul 60 al finalei Ligii Campionilor, Manchester City - Chelsea, la scorul de 1-0 pentru londonezi.

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 mai 2021 23:30 / Actualizat duminica, 30 mai 2021 00:06

Kevin De Bruyne, accidentat, a ieșit de pe teren în minutul 60 al finalei Ligii Campionilor, Manchester City - Chelsea, la scorul de 1-0 pentru londonezi.

Toate detaliile despre Manchester City - Chelsea, finala Champions League, AICI!

Mijlocașul lui Guardiola s-a accidentat la cap, în urma unei ciocniri cu Antonio Rudiger, stoperul lui Chelsea. Belgianul a fost cu greu consolat de staff-ul „cetățenilor” și a privit, cu un ochi vânăt, finalul partidei de pe bancă, având în brațul drept o pungă cu gheață.

Momente dramatice în City - Chelsea! De Bruyne a ieșit în lacrimi de pe teren
Rudiger s-a folosit de un „placaj” pentru a-l lovi pe Bruyne în zona ochiului. Faultul s-a produs la mijlocul terenului

Manchester City - Chelsea: Kevin De Bruyne, menajat înainte de finala Champions League

Kevin De Bruyne (29 de ani) a fost ținut pe tușă 19 zile de Guardiola pentru a-și trata alte trei mici accidentări. Totul pentru a fi 100% apt pentru duelul de la Porto.

3 goluri și 4 assisturiare De Bruyne în 8 meciuri disputate în ediția actuală a Ligii. În acest sezon la City, Kevin a reușit 10 goluri și 18 pase decisve