INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ȚSKA - UNITED 1-1

Martial a intrat direct în istoria lui United cu reușita împotriva lui ȚSKA » Ce record a atins francezul

Articol de GSP - Publicat joi, 22 octombrie 2015 00:53

Manchester United a remizat, 1-1, în deplasarea de la ȚSKA Moscova. Doumbia a deschis scorul în minutul 15 după ce Eremenko ratase un penalty. Anthony Martial a egalat în minutul 65, cu o lovitură de cap de la 11 metri.

Fanii lui United sînt încîntați de impactul avut de francez asupra echipei lui Van Gaal. Martial a intrat în istoria lui United, reușita sa fiind al patrulea cel mai tînăr jucător din istoria lui United care înscrie în Ligă, la 19 ani și 320 de zile.

Pe locul 1 e Rooney, 18 ani și 340 de zile, 2 Beckham 19 ani și 219 zile, 3 Phil Jones, 18 an și 289 de zile.