INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  COPENHAGA - MANCHESTER UNITED

FOTO Internetul a „erupt” » Cele mai tari glume după ce United a ajuns ultima în grupa de UCL

Articol de - Publicat joi, 09 noiembrie 2023 07:55 / Actualizat joi, 09 noiembrie 2023 11:45

Manchester United a pierdut pe terenul celor de la Copenhaga, scor 3-4, în grupele Ligii Campionilor, și a ajuns subiect de glume pe internet.

United e ultima într-o grupă cu Bayern, Galatasaray și Copenhaga și are doar 3 puncte în 4 etape. Putea avea doar unul, dar danezii au ratat un penalty la ultima fază în meciul tur și „diavolii” au câștigat cu 1-0.

FOTO. Cele mai tari meme după Copenhaga - Manchester United 4-3

Hojlund, comparat cu Lewandowski în meciurile de Premier League. Polonezul nu a mai marcat de 6 meciuri
Ca fani ai lui Manchester United, ar trebui să primim asigurări medicale din partea clubului
+12 FOTO

„Diavolii” au avut 2-0, după ”dubla” lui Hojlund, dar danezii au egalat, prin două goluri marcate în minutele 45 și 45+9, profitând că oaspeții erau în 10 din minutul 42, după eliminarea lui Rashford.

Ulterior, United credea că a dat lovitura. Bruno Fernandes a făcut 3-2, cu un gol din penalty, în minutul 69, dar gazdele au egalat din nou, în minutul 83. După 5 minute, Bardghji a adus victoria campioanei din Danemarca. A făcut 4-3, cu un șut din mijlocul careului.

Manchester United mai are două meciuri extrem de complicate în grupă. Englezii se deplasează în Turcia pentru duelul cu Galatasaray, pe 29 noiembrie, apoi primesc vizita lui Bayern Munchen, pe 12 decembrie.

Cine e Roony Bardghji, omul care a răpus-o pe United: e golgeterul echipei la doar 17 ani!
copenhaga - united 4-3