INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CFR CLUJ

CFR Cluj - Dinamo Zagreb 2-2 (5-6 la penalty-uri). Mihai Stoica nu l-a iertat pe Bălgrădean! Ce a postat imediat după eliminarea campioanei din Liga Campionilor

Mihai Stoica a reacționat la câteva minute după eșecul campioanei, cu un mesaj adresat lui Cristi Băldrădean. +49   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 august 2020 20:27 / Actualizat joi, 27 august 2020 08:16

CFR Cluj a fost eliminată de Dinamo Zagreb, scor 2-2 (5-6 la penalty-uri), în turul 2 preliminar al UEFA Champions League. Mihai Stoica a reacționat la câteva minute după eșecul campioanei, cu un mesaj adresat lui Cristi Bălgrădean.

Cristi Bălgrădean nu a făcut cel mai bun meci al său. A greșit flagrant la primul gol, când a respins în față un șut slab, pe centrul porții. Nici la a doua reușită a croaților nu a fost mai inspirat, respingând tot la un adversar. La penalty-uri a blocat o execuție din cele 7 ale lui Dinamo Zagreb.

Mihai Stoica nu l-a iertat pe Bălgrădean

Mihai Stoica nu a uitat trădarea portarului, care s-a înțeles cu CFR Cluj în plin campionat, fiind jucătorul FCSB și fără să anunțe conducerea. Directorul sportiv al bucureștenilor a distribuit un citat pe facebook:  „Trădarea s-a sprijinit întotdeauna pe ruda ei umilă, fățărnicia”. Ca direcția mesajul să fie clară, MM a adăugat numărul 34, cel purtat de Bălgrădean.

FOTO. Cele mai tari imagini din CFR Cluj - Dinamo Zagreb

+45 FOTO

EXCLUSIV Billel Omrani, superofertă de transfer chiar în ziua meciului! Dan Petrescu e un car de nervi

CFR CLUJ - DINAMO ZAGREB. Alex Chipciu știe secretul campioanei: „Adversarii zic: «Bă, dar eu am avut ocazii, am controlat jocul!»”