INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - MANCHESTER CITY

„Mai nasol decât noi la Boro” » MM Stoica, reacții în timp real la „thriller-ul” Real - City: „Ori hipnoză, ori noroc chior”

Partida de pe „Bernabeu” l-a fascinat și pe MM Stoica, managerul general de la FCSB. +30   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 05 mai 2022 01:29

Real Madrid a mai bifat o revenire miraculoasă, calificându-se în finala Champions League după 3-1 și 6-5 la general cu Manchester City. Partida de pe „Bernabeu” l-a fascinat și pe MM Stoica, managerul general de la FCSB.

• În tur, englezii câștigaseră la limită, scor 4-3
  • Real Madrid o va întâlni pe Liverpool în marea finală de la Paris, de pe Stade de France, programată pe 28 mai.

Răsturnarea de scor izbutită de madrileni - a câta în acest sezon de UCL? - l-a „activat” pe oficialul celor de la FCSB, „consumator” recunoscut de fotbal internațional. Acesta a avut mai multe postări pe durata partidei, comparând prăbușirea lui Manchester City cu cea suferită de roș-albaștri în 2006, cu Middlesbrough.

Real Madrid e nemuritoare! A revenit MIRACULOS cu City și va juca finala cu Liverpool
Real Madrid - Manchester City 3-1

MM Stoica, avalanșă de postări în timpul „thriller-ului” Real Madrid - Manchester City

Mai nasol decât noi la Boro”, a scris MM pe Facebook, la puțin timp după golul de 3-1 marcat de Benzema din penalty.

La 2-1, după ce Rodrygo a întors meciul în doar două minute, MM a scris: „Să n-ai un șut pe poartă 90 minute, să rateze City golul de 2-0 și să dea senzația că se joacă până se termină, iar în 3 minute să dai 2 goluri și să fii aproape și de al 3 lea… …ori hipnoză, ori noroc chior. Să le dea cupa, oricum e făcută pentru ei”.

La finalul partidei, MM a revenit cu o nouă postare: „E prima finală de UCL căreia îi voi zice PASS. Prefer un serial islandez pe care l-am mai văzut acum o lună. Polițist.”.

Casemiro trebuie să-i fure mașina lui Orsato ca să-i dea galben?

- MM Stoica, pe durata meciului Real - City

FOTO / Imagini spectaculoase surprinse în timpul partidei Real Madrid - Manchester City

Real Madrid - Manchester City  / Sursă foto: Guliver/Getty Images
Real Madrid - Manchester City  / Sursă foto: Guliver/GettyReal Madrid - Manchester City  / Sursă foto: Guliver/Getty Images Images
+26 FOTO

Vezi și alte știri de actualitate:

Rodrygo a intrat în istoria Ligii Campionilor + Record de coșmar pentru Guardiola și City

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”