INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  JUVENTUS - PORTO

Moment stupid în Juventus - Porto! Și-a îngropat echipa, după două „galbene”-fulger!

În repriza a doua a meciului Juventus - Porto - manșa retur a „optimilor” din Liga Campionilor - Mehdi Taremi (29 de ani), atacantul portughezilor, a văzut două cartonașe galbene în decurs de două minute.

Articol de GSP - Publicat marti, 09 martie 2021 23:20 / Actualizat miercuri, 10 martie 2021 00:22

Ce prostie a făcut Taremi! La 1-1, când Juve părea deja că reintră în joc, a recurs la un gest stupid. În tur, fotbalistul iranian marcase pe „Dragao”, în victoria obținută de Porto, 2-1.

Mehdi Taremi, „roșu” stupid în Juventus - Porto

• '52: Taremi este avertizat de Kuipers după un fault comis asupra lui Chiesa
  • '54: Taremi vede al doilea „galben”. Motivul? A lovit în minge după fluierul arbitrului! Jocul fusese oprit pentru un fault în atac în apropiere de centrul terenului. Taremi intrase în posesia balonului și, imediat după fluier, l-a degajat furios. Degeaba a încercat să explice că n-a auzit fluierul într-un meci disputat fără spectatori, arbitrul nu l-a iertat.