INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - BARCELONA 0-2

Mourinho, şase meciuri în tribună?

Foto: Reuters
Foto: Reuters

Articol de - Publicat sambata, 30 aprilie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 30 aprilie 2011 11:26

UEFA îi pregăteşte lui Mourinho şi o amendă drastică pentru acuzele aduse la semifinala cu Barcelona

Ieşirea isterică de la sfîrşitul semifinalei de Ligă cu Barcelona (0-2) îl va costa scump pe Jose Mourinho. Şase meciuri pe tuşă şi o amendă drastică ar fi pedeapsa pe care i-o pregăteşte UEFA! Forul continental a deschis, joi, o procedură disciplinară împotriva antrenorului Realului, iar clubul catalan i s-a alăturat ieri cu o plîngere.

Ambele părţi s-au simţit lezate de vorbele portughezului, care le-a acuzat că fac jocurile în Ligă: "S-a demonstrat că n-ai nici o şansă contra Barcelonei. UEFA nu lasă nici o echipă să joace împotriva sa". Real a terminat în zece al treilea El Clasico, după eliminarea lui Pepe (61). Iar Jose a fost expediat în tribună.

Citește și:
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Superliga
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (9)
strangula
strangula  •  30 Aprilie 2011, 12:49

Astia care va dati mari fotbaliatori...pana in 2005 nici 1 dintre voi nu stia 1 jucator de la barca...si acum sunteti mari fani!respect echipa barcei, fiind suporter al lui Real Madrid.Mai trebuie sa treaca vreo 2 ani pana sa se omogenizeze echipa Realului si apoi va fi frumos...acum singura sansa a Realului e mintea sclipitoare a lui "The Special One" !

gigi_becali_4
gigi_becali_4  •  30 Aprilie 2011, 12:38

Cand vad ca spuneti ca Mou joaca defensiv ma umfla rasul.... pai in meciurile directe, Barca a stat in jumatatea ei cu 6 fundasi, la mijloc cu 2 si in atac cu pedro si messi... Am numarat 300 de pase intre busquets , puyol , alves, pique, masquerano, pana la eliminarea lui pepe , messi a atins de doua ori mingea la un-doiuri cu xavi :))

marius0208
marius0208  •  30 Aprilie 2011, 09:53
Postat de doru5 pe 30 Aprilie 2011, 08:41

Degeaba cauta vinovati , pe cand el e singurul vinovat! Sa ai atatea fenomene ofensive in echipa iar tu sa joci atat de defensiv mi se pare cea mai mare prostie! Jucatori ca Ozil , Ronaldo , Di Maria , Benzema si Higuain au nevoie de un sistem ofensiv , nu sa joace intr-o echipa care se apra pe 4 linii!!! Pai nu stiu cum ii convine lui Ronaldo sa fie pus in situatia sa se bata de unul singur cu aprarea adversa , in timp ce rivalul lui Messi face minuni sprijinit de Chavi Iniesta si Alves !! Pana la urma va iesi cu scandal...ce face Mourinho e inadmisibil!!!!

Asa este, ai mare dreptate. Cu jucatorii astia un antrenor adevarat facea o echipa superofensiva. Pacat, are cei mai scumpi/buni jucatori din lume. Am fi putut vedea niste meciuri cu adevarat memorabile, daca tot a fost inflatie de "El Clasico".

Vezi toate comentariile (9)
Comentează