INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - ATALANTA

Real Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor după o eroare de Liga 2

Articol de GSP - Publicat marti, 16 martie 2021 22:51 / Actualizat marti, 16 martie 2021 23:55

Real Madrid a trecut de Atalanta, 3-1, și s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce învinsese și în tur cu 1-0.

Real Madrid a deschis scorul pe Estadio Alfredo Di Stefano după o eroare uriașă în apărarea Atalantei.

Karim Benzema a deschis scorul după o gafă uriașă

Marco Sportiello, portarul celor de la Atalanta, a comis o eroare uriașă și a degajat greșit, iar mingea a fost interceptată de Luka Modric, care a pătruns în careu și l-a servit pe Karim Benzema. Atacantul francez a înscris fără emoții în minutul 34 și a mărit avantajul Madridului la 2-0 la general.

Au urmat reușitele lui Ramos, din penalty, și Asensio, respectiv Muriel.

Vezi VIDEO cu golul lui Karim Benzema

Răsfoiește o galerie FOTO de la partida dintre Real Madrid și Atalanta din optimile Ligii Campionilor

FOTO Guliver/Gettyimages
FOTO Imago
FOTO Imago
+5 FOTO

VIDEO. Primele imagini cu Karim Benzema în tricoul lui Real Madrid

Guardiola încă le nimerește :) » Atacantul improvizat, gol senzațional în meciul cu Gladbach

Luis Suarez, „fără dinți” în deplasare! De 6 ani nu mai înscrie „afară” în Liga Campionilor!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”