INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - INTER 3-2

Real Madrid - Inter Milano 3-2. Eroare imensă la golul lui Benzema. Fostul jucător al lui Zidane a comis-o

Real Madrid a beneficiat de o mare eroare în apărarea italienilor la golul lui Karim Benzema +8   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 03 noiembrie 2020 22:32 / Actualizat marti, 03 noiembrie 2020 23:55

Real Madrid era condamnată să câștige cu Inter Milano pentru a nu-și periclita șansele din grupa din Champions League. Cea mai titrată echipă din istoria competiției s-a impus cu 3-2, după un veritabil „thriller”.

Madrilenii au beneficiat de o mare eroare în apărarea italienilor la golul lui Karim Benzema, cel care a deblocat tabela. În minutul 25, oportunistul atacant francez a interceptat pasa greșită a lui Hakimi, l-a driblat pe Handanovic și a înscris în poarta goală.

Interesant e că Hakimi a ajuns la Inter Milano chiar de la Real Madrid.  Marocanul de 21 de ani a fost crescut de madrileni, însă nu a reușit să se impună la prima echipă. În ultimii doi ani, a fost împrumutat la Borussia Dortmund, iar în 2020 a fost transferat definitiv la Inter, în schimbul a 40 de milioane.

Până la pauză, s-a mai înscris de două ori. Sergio Ramos a majorat avantajul madrilenilor în minutul 23, Lautaro Martinez readucându-i pe italieni în joc în minutul 35. În final, Real s-a impus cu 3-2, Rodrygo fiind cel care a adus golul izbăvirii pentru Real.