Alte știri din fotbal
Transfer după victoria de azi din Superliga » Au bătut palma și urmează să semneze contractul
0
Alexandru Chipciu, concluzie în lupta pentru play-off, după victoria cu Argeș: „Nu mai sunt de ajuns”
0
Bogdan Andone a răbufnit după U Cluj - FC Argeș: „Mă abțin cu greu, dar așa manieră de arbitraj...”
0
Eugen Neagoe, mulțumit după victoria cu Unirea Slobozia: „Era păcat să nu vină victoria”
0
Știri din fotbal internațional
Reacția lui Udinese după a doua excludere a lui Răzvan Sava: „Nu a avut nicio problemă și mizăm pe el”
0
Italienii de la TuttoMercatoWeb au făcut portretul lui Cristi Chivu, pentru GSP » Ce calități are, dar și ce minus este vizibil: „Îi lipsește asta”
0
Messi și Ronaldo, în aceeași echipă? Beckham ar putea produce mutarea istorică
1
Motivul insolit pentru care arbitrul a întrerupt meciul 4 minute » Publicul a râs și l-a primit cu aplauze!
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Cât costă, de fapt, „ceasul de 200.000 de euro” de la mâna lui Ilie ...
Libertatea
Lewis Hamilton a spart 140.000 de euro împreună cu Kim Kardashian. Vedetele ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Trei bărbați au fost găsiți împușcați în cap la o cabană păzită cu drone în ...
Libertatea
Respect Gianluigi Buffon! xxxx Oliver!
i-auzi braul :"...Trebuia sa nu strice jocul arbitrul. Cinstit era sa fie prelungiri..." auoleu nu ma innebuni,la 3 cornere bati 11m,ca in curtea scolii,ai ?!..."Mai mult, Benatia loveste mingea cu piciorul, nu a avut intentia sa faulteze...." parol d`honore ? ba aburiciule,m-am uitat de zeci de ori inainte sa postez,afrikanu ala retrograd nu a atins mingea,cat despre intentie cred ca numai lucruri bune ii invata antrenorul pe el si pe alt killer chelini.la handbal cand pivotu scapa cu portaru nu mai ai cum sa-l opresti ca se da 7m....la baschet,pivotul in saritura poate fi doar capacit,la folbal nu poti deposeda un atacant care e in fata ta la 1-2m,riscu de penalty e peste 80%...plus ca trebuia eliminat demult omu padurilor benapia ala....la golul de 3-0 spaniolii nu au protestat...desi puteau...gigi bufon a facut pe el de frica si practic a cerut cartonasul rosu !
Desi sunt suporter al Realului, si urasc Rubentus mai mult decat orice echipa, sunt cam de aceeasi parere. Eu unul sunt pro VAR si meciul din seara asta demonstreaza cat de util ar fi. Asta cu "se strica farmecul fotbalului daca bagi tehnologie VAR sau Hawk Eye" e cea mai mare tampenie. As vrea sa imi spuna astia cu farmecul fotbalului, unde a fost farmecul ieri seara cand s-a dat 11 metri discutabil ca sa nu zic inexistent.
Lucas V s-a lasat usor in fandare ca sa dea cu capul din "drop". Vine Benatia din spate, cu viteza, se urca complet pe el si incolaceste un picior in jurul lui, ca sa dea in minge. Cum crezi tu ca mai poti juca mingea in conditii normale? E fault toata ziua. Voi credeti ca fault e doar daca "ii dai la gioale" adversarului de ii rupi gleznele, atunci nu s-ar mai da "fault la portar" sau fault cand doi jucatori sar la cap si unul dintre ei il dezechilibreaza intentionat pe celalalt. Daca vreti sa intelegeti si mai bine, incercati sa luati un copil de 10 ani pe umeri si sa "sariti la cap". Imi pare rau, dar este 100% vina lui Benatia, l-a scapat pe Lucas din marcaj.
Stiti cum e penalty-ul asta, se poate spune ca are "acoperire regulamentara", totusi intr-un fotbal adevarat nu se da 11m decat daca e un fault foarte clar, ori aici nu se poate vorbi de asa ceva. Vasquez mai degraba s-a prabusit singur decat sa spui ca a fost bruscat in careu. Mai mult, Benatia loveste mingea cu piciorul, nu a avut intentia sa faulteze. Este evident ca numele echipei a atarnat decisiv in decizia arbitrului englez.
Daca era orice alta echipa din lume in locul lui Juventus, mi-as fi dorit sa se califice aseara. Dar tocmai astia, care au fost in liga secunda pentru coruptie, sa arate semne "cat ati platit"? Ei asa stiu de la ei din Italia, ca daca primesti penalty in min 90 + 3, e pentru ca ai platit arbitrul. Pentru ca asta au facut ei. Universul nu doarme si le ofera o lectie dura, retrogradarea nu a fost suficienta, trebuie sa simta si ei un pic ceea ce au simtit alte echipe in Italia din cauza lor. Le urez drum bun, oricum joaca infect si au ajuns aseara la 0-3 cu un bulan fantastic, nu cu vreun joc incantator. La fel cum au facut si cu Tottenham.
Nu ai dreptate...daca intalnesti o echipa de cotonagii care cum intri in careu te lovesc la picioare sau te tin de tricou sa nu marchezi gol este normal sa se dea penalty...altfel ar trebui sa marchezi gol doar cu un sut din afara careului...nu este nici o rusine sa castigi din penalty in astfel de conditii...echipele nu au fost egale, de la Real a lipsit cel mai bun fundas central din lume, Ramos si inlocuitorul lui Vallejo a fost catastrofa,nici nu stiu ce cauta la o echipa precum Real Madrid...la Torino nu au miscat italienii cu Ramos in teren...daca Real castiga UCL o face pentru intregul parcurs din grupe, optimi, sferturi,semifinale si finala si nu doar pt meciul de aseara, deci o sa fie pe deplim meritat trofeul UCL! Dar o sa fie foarte greu cu Bayern, mai ales daca revine si cel mai bun portar din lume, Neuer...Real Madrid o sa fie mereu cea mai buna echipa din lume, apoi 2 locuri libere si apoi alte echipe...
Buffon fiind la ultimul meci in UCL trebuia sa-l loveasca pe Oliver in asa fel incat sa-l nenoroceasca pe viata!!! Raman la parerea ca pana nu va fi omorat in bataie un arbitru la un meci important de prima liga europeana sau meci de cupe nu vom avea arbitraje corecte!!!
M-am uitat la meci si recunosc ca penalty-ul nu m-a convins. Am fost intotdeauna adeptul ideii ca a castiga cu penalty e o dovada de impotenta fotbalistica pentru cei care castiga asa. Dar astea sunt regulile si daca toti am convenit sa jucam pe baza lor si sa le respectam asta este. Am vazut doua echipe absolut egale. Fiecare a castigat pe terenul celeilalte absolut meritat. Si eu cred sincer ca nu era cazul sa dea penalty in acel moment si la acea faza, mai ales ca cei de la Real au simulat o serie intreaga de caderi in careu, cu maretul Ronaldo in frunte. A fost o greseala de arbitru care a influentat rezultatul. Prea a cazut cel de la Real la primul contact, si arbitrul mai refuzase vreo 4-5 penaltiuri la caderile teatrale ale lui Ronaldo si compania. Asa, calificarea mai departe si chiar castigarea CL de Real va fi in ochii majoritatii celor care se uita la forbal una nemeritata, scoasa prin frauda de o echipa cu nimic superioara celeilalte. Real e calificata mai departe dar ca echipa imaginea si pozitia ii sunt mult diminuate. Cu acest meci si dupa rezultatul inregistrat, Real nu mai este pe podiumul marilor echipe. Ca si Barcelona au aratat ca nu mai sunt ce au fost. Rezista doar prin valoarea unora din jucatori.
ai auzit de Chris Smith. dela Uconn. pointguard. meserias. :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.