INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CITY - ATLETICO

Revoltă la meciul condus de Kovacs în Ligă: „Sunt teroriștii fotbalului! Mai rău nu există”

Jocul prestat de Atletico Madrid pe terenul lui Manchester City i-a enervat pe fanii neutri. Meciul din sferturile Ligii Campionilor (manșa tur) e arbitrat de Istvan Kovacs. +12   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 05 aprilie 2022 22:50 / Actualizat miercuri, 06 aprilie 2022 00:03

Jocul prestat de Atletico Madrid pe terenul lui Manchester City i-a enervat pe fanii neutri. Meciul din sferturile Ligii Campionilor (manșa tur), 1-0 scor final, a fost arbitrat de Istvan Kovacs.

În prima repriză, Simeone a închis perfect partida și s-a apărat în multe momente cu toți cei 10 oameni de câmp în preajma propriului careu!

Neputincioasă, trupa lui Pep Guardiola a găsit greu drumul spre poarta lui Oblak, deși a avut o posesie de 70% în primele 45 de minute.

Vestea momentului: „Abramovich a cumpărat un alt club”
ANUNȚ

„Atletico Madrid, cea mai rea echipă din istorie”

Atletico Madrid și antrenorul Diego Simeone au fost taxați de internauți pentru cinismul caracteristic:

• „Diego Simeone și Atletico sunt teroriști ai fotbalului. Oricât de mult urăsc Pep și City, vreau ca Atletico să fie eliminată. Cea mai rea echipă care a existat vreodată!”
  • „E îngrozitor ce vedem la Atletico! Iar oamenii se mulțumesc să spună despre Simeone că este un manager de top”
  • „Dacă Manchester City marchează, va fi dintr-o deviere. Simeone are 7 fundași”
  • „Omule, Simeone e real?! Joacă 5-5-0-0 pe Etihad”
  • „Simeone reinventează ideea de 9 fals. Cei doi atacanți ai săi sunt mijlocași defensivi”