INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ADVERSARI CHAMPIONS LEAGUE

Schalke, fragilă în defensivă înainte de meciul cu Steaua » Oamenii lui Jens Keller au luat 3 goluri de la Frankfurt

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 23 noiembrie 2013 19:39

Schalke nu a strălucit la ultima partidă din Bundesliga înainte de disputa cu Steaua.

Elevii lui Jens Keller au scos doar un punct în pe terenul lui Eintracht Frankfurt (3-3), şi acela în ultimele minute.

Deşi a început tare şi în minutul 18 avea deja 2-0 graţie unui autogol al lui Flum (14) şi reuşitei lui Matip (18), după pauză echipa de pe Veltins Arena a căzut inexplicabil.

Într-un interval de 15 minute Eintracht a înscris de 3 ori. Flum (54) şi Joselu (61, 68) au adus gazdele în avantaj. Howedes a egalat pentru Schalke în minutul 86.

După 13 etape Schalke e pe locul 6 în Bundesliga, fiind la 4 puncte de Gladbach, ocupanta locului 4 care asigură prezenţa în preliminariile Champions league.

Echipa lui Schalke: Hildebrand - Uchida, Howedes, Matip, Kolasinac (Fuchs '71) - J. Jones, Aogo (Szalai '79) - Farfan, M. Meyer, Draxler - K.-P. Boateng (Santana '89)

Steaua - Schalke e marţi, de la ora 21:45, în direct la Digi 1, Dolce 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.