INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MANCHESTER CITY

Sergio Aguero a cedat nervos în timpul meciului cu nemții » Gestul care l-a înfuriat: s-a dus „glonț” la propria bancă

Sergio Aguero, nervos pe colegii săi // foto: captură Twitter @ City_Xtra +8   FOTO
Sergio Aguero, nervos pe colegii săi // foto: captură Twitter @ City_Xtra

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 martie 2021 21:23 / Actualizat miercuri, 17 martie 2021 21:37

Sergio Aguero (32 de ani) s-a săturat de modul în care e tratat la Manchester City și pare tot mai aproape de o plecare din Premier la vară, când devine liber. Un gest al argentinianului în timpul meciului cu Borussia Monchengladbach, scor 2-0, a fost sugestiv.

Atacantul argentinian s-a înfuriat marți, când Pep Guardiola l-a băgat în minutul 75 al partidei cu M'gladbach, răstindu-se la un membru al staffului tehnic al „cetățenilor”. „Colegii nu îmi pasează mingea!”, s-a plâns Kun, aluzie la faza din minutul 89, în care Kevin De Bruyne a preferat să îl servească pe Ryan Mahrez.

Sergio Aguero, la Barcelona?

Agüero, 32 de ani, care a jucat 454 de minute în acest sezon, marcând trei goluri, ar fi dorit de Barcelona și Juventus.

Manchester City a câștigat cu Borussia grație golurilor reușite de Kevin De Bruyne (minutul 12) și Ilkay Gundogan (minutul 18). „Cetățenii” câștigaseră meciul tur tot cu 2-0.

257 de goluri și 73 de pase decisiveare Aguero la Manchester City, în 384 de meciuri

VIDEO. Sergio Aguero, hat-trick cu Aston Villa

Mai multe știri din Liga Campionilor:

Pep Guardiola, realist după calificarea în „sferturile” Ligii Campionilor: „Nu suntem suficient de buni”

Guardiola încă le nimerește :) Atacantul improvizat, gol senzațional în meciul cu Gladbach