Alte știri din fotbal
Ioanițoaia la zi » Directorul GSP, fascinat de golul etapei în Superliga: „De antologie!”
0
Joao Lameira a fost vândut de Oțelul » Ce sumă vor încasa gălățenii
0
Moruțan la raport: MVP la debut sau umflat gratuit? » Iată cifrele!
1
FCSB a primit oferta pentru Dennis Politic și a dat răspunsul: „S-au rugat de mine”
0
Știri din fotbal internațional
Autocarul cu suporterii lui PAOK, spulberat pe șoseaua din România! Șapte morți și trei răniți » Posibilele cauze descifrate de specialistul Titi Aur
1
„Nu din cauza penalty-ului a plecat Stanciu de la Genoa” » Adevăratul motiv dezvăluit din interior
0
Jucătorul schimbat de Chivu la ultimul meci înaintea pauzei este dorit în Premier League
0
Cu ochii pe adversari » Darius Olaru a văzut-o pe Fenerbahce și a dat verdictul
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
10
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Ilie Bolojan a recunoscut pentru prima dată că nu exclude un guvern ...
Libertatea
De ce cauți mereu pe altcineva, chiar și atunci când ești într-o relație
Adevărul
A fost Ștefan Kovacs agent secret al Securității și în perioada când îl ...
GSP SPECIAL
Sute de români sunt deportați din Germania: „Le-am tăiat ajutoarele ...
Libertatea
Absolut normal, Uefa ne recunoaște ca si continuarea echipei din 1986,Deși justitia noastră colorată politic ,a decis altceva.Nu sunt născut ieri,am urmărit toate meciurile,din acea campanie (1985-1986),am fugit de la școală ,se știe ca-n anii aia aveai de suferit,dar am fost asumat(cel mai popular cuvant printre vedetele de azi),dar asa sunt si astazi.Fcsb=Steaua
Vad ca gsp preia link-uri din postarile noastre si construiesc articole pe baza lor! Macar sa-l fi pomenit pe autor, cel care le-a dat ideea mura in gura!:))
Nu prea stii tu despre ce vorbesti. Dovada sta, printre altele, in faptul ca te intrebi cum isi permite iccj sa intoarca deciziile tribunalului si CAB. Daca nu cunosti competentele iccj, anume de a verifica hotararile instantelor inferioare si a le casa cand e cazul pe calea recursului, ne pierdem timpul. La fel ca tine, si Dragnea si toti cei care pierd procesele, inclusiv infractorii, desconsidera hotararile instantei. Nu confunda ideea de a critica anumite solutii cu nerespectarea si nerecunoasterea executarii lor (ca si in cazul de fata).
Silvică, ai auzit de unu’, e un tataie care nu știe mereu pe ce lume se afla, și asta nu o spun la mișto, pe nume Biden!? Dacă ai auzit, poate ai aflat și ca vreo 80 de milioane de americani se presupune ca ar fi votat cu el luna trecută. Mult, enorm de mult, nimeni in istoria US nu a primit atâtea voturi. Cu toate astea la mitingurile lui bătea vantu’, veneau mai mulți din tabăra adversa sa facă mișto de el. Bun, am înțeles, e pandemie și ai lui, de frica visului chinezesc au stat acasă. Pai de acasă puteau și ei vedea pe YouTube când omul le ura de bine pt Sărbătoarea Recunoștintei ... îți vine sa crezi ca au fost mai putini pe live decât la un meci al Stelei, Vinerea de la 14!? :-))) Da, cam 1000 de oameni ... Sondajele, ca și in cazul FC fcsb, îl dădeau la distante uriașe fata de contracandidat, pana și Dăncilă părea sa aibă șansa ei acum un an. Rezultatul!? L-am văzut! La fel, presa îl ridica in slavi, zici ca e ne-a jjijji pe GSP. Dacă te-ai lua după ei chiar ca ai crede ca de fapt nimeni nu a votat cu Trump, cu toate astea însă parca ii văd ca in nici 2 saptamâni se vor lamenta ca au pierdut ca FC fcsb in fata lui Talpan :-)))) Asta e bai Silvică, țara te vrea prost, iar tu te încadrezi perfect intre cei 52%! :-))))
Era pt Pato ala...
Stelute, stelute. Ai vrea sa tii cu Steaua, dar esti cu fcfcsb din Berceni. Inteleg ca esti trist, asa as fi si eu, in locul tau.
Absolut orice litigiu, inteles ca un conflict ivit între două sau mai multe persoane (fizice sau juridice) cu privire la modul de realizare a conţinutului - drepturi şi obligaţii - unor raporturi juridice, este transat de catre instantele de judecata nationale, in oricare dintre domeniile vietii sociale (inclusiv domeniul sportiv). Cum in cazul de fata a fost reclamat un litigiu intre doua entitati juridice nationale cu privire la raportul juridic dintre dreptul la palmaresul in cauza, respectiv obligatia recunoasterii dreptului in speta de catre, transarea acestuia revine instantei de judecata competenta material si teritorial. Este un lucru elementar, stiut de catre oricine detine o minima cultura juridica.
Desigur știai ca și pe “madam Clătită” a recuzat-o, nu!? :-))) Problema e ca pt a se întâmpla ce speri tu ar trebui sa ne întoarcem la “Justiția băsistă” ... Cum îți spune toată lumea, și cum știi și tu dar încerci sa refuzi realitatea, CSA are absolut toate actele și dovezile posibile iar ne-a jjijji nimic! Doar povesti și interpretări hilare care se doresc “adevăruri juridice”. De asta va și bate Talpan la fundu’ gol, chiar și tu câștigai dacă erai in poziția lui, chiar nu e nevoie sa fii vreun Iorga sau ceva ... :-))) Judecătoarele știu și ele ca nu au cum sa dea un verdict altul decât cel evident, așa ca singura soluție e sa dea amânări de 3 luni ... Dacă chiar puteau da un verdict pro jiijji îl dădeau demult! :-)))
Nu orice proces ajunge si la Inalta Curte. Unele procese nici nu au optiunea de a ajunge si la ICCJ, apelul fiind ultima cale de atac. Aici era nevoie sa fie clarificat subiectul, mai aprofundeaza despre completul de judecata, esti pe langa subiect.
http://www.fcsteaua.ro/blatul-ordinar-prin-care-sistemul-a-deposedat-fcsb-de-marca-steaua/
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.