Alte știri din fotbal
Situație incredibilă la clubul din Superligă » Jucătorii refuză deplasarea la meci din cauza problemelor financiare
0
România - Cipru, la fotbal feminin, în preliminariile pentru CM » Se încearcă drenarea gazonului: clipe decisive pe Arc
0
Gol magnific în Csikszereda - Unirea Slobozia, partidă cu aproape 40 de șuturi la poartă!
0
Nici Săpunaru nu l-a menajat pe Dobre: „Ce sfaturi să-i dau? Dacă nu a luat de la mine când eram jucător...”
0
Știri din fotbal internațional
Allegri a dat replica la ironia lui Chivu: „Să ne uităm la contextul în care a spus-o! Dar nu merită decât laude”
0
Fotbalistul de la Real Madrid, internat de urgență: a slăbit 6 kilograme în câteva zile
0
Scenariu incredibil în Europa: echipă retrogradată, dar în Liga Campionilor?
0
Se pregătește o revenire nebănuită la Real Madrid din vară! » El Mundo a aflat ce antrenor și-a oferit serviciile
0
Lifestyle
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
4
Primele imagini: noua Dacia Evader a fost surprinsă astăzi pe stradă!
0
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
4
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
15
Iranul anunță deschiderea totală a Strâmtorii Ormuz pentru navele ...
Libertatea
Trapperul care înjura România a făcut scandal monstru la Budapesta. Albert ...
Adevărul
Cum a retrogradat-o ginerele lui Mussolini pe Napoli! » Peste nici doi ani, ...
GSP SPECIAL
Căsătoria pe durată determinată, inedita propunere a unei judecătoare. ...
Libertatea
RESPECT OCTAVIAN SOVRE !
uefa e o cloaca de ipocriti
ce sar astia de fund in sus cu demnitatea lor,pai mah capatul lui 336 de langa universitate meciul se terminase deci nu mai putea sa influenteze cu nimic in acel meci plus ca anul asta e posibil sa nu-i mai arbitreze pe dortmund ca sa lase loc de interpretari insa nu vedeti scopul caritabil.auzi la asta cu nume de piata din bucuresti ce pretentii are sa-i ceara lui ca vrea autograf sau tricou de la un jucator arbitrul x,pe bune?mah nu va e rusine?daca voia ceva neregulamentar sau facea ceva neregulamentar nu mai statea ca prostu la vedere cu toate camerele pe el infantililor.asa cum au scris si ceilalti colegi de comentariu: respect octavian sovre!
Problema e de demnitate, normal, in sensul ca arbitri pot sa ia, dar sa nu arate sau sa fie fotografiati sau filmati! Deci, mesajul de sus este: luati foloase necuvenite, mita, spaga, asta puteti, dar nu autografe ba, e chestie de demnitate profesionala, nu personala, adica de negociere. Practic, scazi nivelul mitei de la 10, 50, 100 de mii de euro la un autograf, iar arbitrul, ca hot profesionist isi pierde din demnitate! Stiti, e treaba cu Fair Play la Fifa, Uefa! Treaba cu No To Racism, dar doar pe hartie si vorbe, nu prin practica!
Nu e nimic defăimător, degradant și nici nu s-a poziționat inferior jucătorilor. Un autograf e o recunoaștere a valorii și a popularității acestui sport. UEFA ar trebui să oblige cluburile să doneze tricourile de joc și autografe pt cauze nobile, după fiecare meci european. Să nu uităm că jucătorii ăștia sunt niște oameni care aleargă și dau cu piciorul într-o minge. Valoarea lor vine din nr mare de fani, nu din ceea ce prestează propriu-zis. Darul cu piciorul în minge nu aduce niciun plus de valoare societății. Spectacolul și fanii dau valoare fotbalului, nu invers. Dacă nu ar exista suporterii nu ar avea nicio valoare nici Haaland, nici Neymar, nici Messi, nici nimeni. Măcar atât să ofere, o banală semnătură. Respect Sovre. Mure Rossetti! Să nu uităm ce se striga pe stadioanele din Serie A: "Rossetti figlio di puttana!"
Pai nenea Rosetti, de ce sa le ceara cineva autografe arbitrilor?? Cine sunt aia sa merite atata admiratie? Lumea merge la meci sa vada echipa favorita, sau sa vada pe viu vedete ale fotbalului sau antrenori celebri. Nu am auzit pe nimeni ca si-a luat bilet la meci pt Hategan sau Brych.
ma intreb de blaturile din toate campionatele mari de ce nu spune nimic .Cred ca in pandemie s-au facut cele mai scarboiase blaturi si nimeni nu observa nimic si nu s-a luat nicio masura dar observa un roman care a luat niste simple semnaturi.mama lor de nenorociti , de ar da faliment tot fotbalul.
Daaa... sunt interesati ca niste arbitri au identificat un om dupa culoarea pielii si au cerut un autograf pentru a ajuta un centru de copii. De inselatoria, frauda si infractiunile cibernetice care au dus CM in Qatar si in consecinta la moartea a mii de oameni prin sclavie, nerespectarea drepturilor omului si a normelor de protectie a muncii, nimic, nimic? Panama papers, ceva?
Omul și-a călcat pe demnitate (nu toți sunt cerșetori ca “nea Mircea” care a cerut tricoul lui Messi) asumându-și consecințele (da, fără context gestul sau a părut penibil) pt o cauza nobila. Bravo lui și respect Haaland pt ca a acceptat!
Nu am nici 1 gram de respect ptr FIFA sau UEFA. sunt toti zero !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.