INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  UEFA YOUTH LEAGUE

UEFA YOUTH LEAGUE // VIDEO Viitorul star al naționalei României, gol pentru Juventus în UEFA Youth League

Boloca, în tricoul lui Juvetus, după un meci cu Fiorentina

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 decembrie 2018 17:47

Gabriele Boloca (17 ani) a marcat un gol în eșecul suferit de Juventus Torino, scor 2-4, în UEFA Youth League, contra elvețienilor de la Young Boys Berna.

Boloca a punctat în cel de-al doilea minut de prelungire, la scorul de 4-1 pentru Young Boys. Gabriele a reluat spectaculos după un corner.

[UEFA Youth League] Young Boys 4-[2] Juventus - Gabriele Boloca 90+2' from r/soccer

Fundașul central, produs al academiei clubului din Torino, este primul fotbalist român care punctează în actuala ediție a competiției.

În ciuda înfrângerii, Juventus a terminat pe locul secund grupa, în spatele lui Manchester United, și merge în șaisprezecimile de finală ale competiției.